Ko nozīmē "skatīšanās uzreiz"? 🤔

45 labākie seriāli angļu valodas apguvei 📺

Read this article in English: The 45 best TV series to learn English 📺.

Vai vēlaties mācīties angļu valodu jautrā veidā? Atklājiet mūsu sarakstu ar labākajiem seriāliem angļu valodas apguvei!

Mums visiem patīk pavadīt laiku, skatoties aizraujošus seriālus. Bet vai jūs kādreiz jūtaties mazliet vainīgi? Vai jums kādreiz liekas, ka izšķērdējat savu laiku?

Šodien mēs kopā noskaidrosim, kā seriālu skatīšanās angļu valodā var palīdzēt jums apgūt angļu valodu, un, konkrētāk, kurus seriālus jums vajadzētu skatīties, lai apgūtu angļu valodu. Jūs gaida aizraujošs piedzīvojums! 🤩

Mācies angļu valodu, skatoties seriālus

Seriālu skatīšanās oriģinālvalodā palīdzēs tev apgūt pareizāku un dabiskāku izrunu angļu valodā, uzlabot klausīšanās izpratni (jo tu pieradīsi pie tā, kā runā dzimtās valodas runātāji), apgūsi slengu, izteicienus un kultūras īpatnības, izmantojot aizraujošus stāstus! Skatoties seriālus angļu valodā, jūs patiešām iegūsiet labāko no abām pasaulēm, jo jūs mācīsieties, pat neapzinoties to.

Ko man darīt, ja es nesaprotu?

Kā apgūt angļu valodu, skatoties seriālus? Ko darīt, ja nesaprotat seriālus oriģinālvalodā?

Acīmredzot labākais veids, kā skatīties seriālus, lai apgūtu angļu valodu, būtu skatīties tos oriģinālvalodā bez subtitriem. Tomēr, ja jums joprojām ir grūti sekot līdzi seriāla dialogiem un sižetam, labāk ieslēdziet subtitrus angļu valodā, nevis subtitrus savā valodā! Bieži vien iemesls, kāpēc jūs kaut ko nesaprotat, ir nevis tas, ka jūs nezināt vārdus, bet gan tas, ka aktieri runā pārāk faktiski, neskaidri vai ir pārāk daudz fona trokšņu. Pateicoties subtitriem angļu valodā, jūs varēsiet vienlaikus lasīt un klausīties, ko saka filmas varoņi. Izmantojot abas savas maņas, jūs vairojat savu spēju saprast, kas palīdzēs jums pakāpeniski sākt skatīties filmas un seriālus bez subtitriem!

Patiesībā es pats to darīju. Savulaik mans mērķis nebija obligāti apgūt angļu valodu. Patiesībā subtitri manā dzimtajā valodā bija pieejami tikai dažas dienas pēc tam, kad bija iznākušas manas iecienītākās seriāla jaunās sērijas. Tā kā es vienkārši nevarēju sagaidīt, lai redzētu, kas notiks, es uzliku subtitrus angļu valodā, neskatoties uz to, ka ne visu sapratu. Pamazām tie man galu galā vairs nebija vajadzīgi, jo pieradu pie tā, kā runā vietējie iedzīvotāji.

Seriāli man ārkārtīgi palīdzēja angļu valodas mācībās, un esmu pārliecināta, ka tie var palīdzēt arī jums! Neuztraucieties, ja sākumā ne visu saprotat. Ja jūs 100% saprastu visu saturu, tas nozīmētu, ka jūs neko jaunu nemācītos**.

Kur es varu skatīties seriālus angļu valodā?

Labi, jūs esat motivēts. Jūs vēlaties izmantot TV seriālus, lai mācītos angļu valodu, bet nezināt, kur tos atrast. Populārākā platforma, kur skatīties seriālus angliski runājošajās valstīs, neapšaubāmi ir Netflix. Jūs, iespējams, jau esat par to dzirdējuši, taču šeit ir arī dažas alternatīvas:

Neatkarīgi no tā, vai izvēlaties mācīties angļu valodu ar Netflix vai citas platformas palīdzību, svarīga ir jūsu motivācija! Tieši jums esam izveidojuši sarakstu ar labākajiem seriāliem, ko skatīties, lai uzlabotu angļu valodas zināšanas! Pievienojiet šo rakstu saviem izlases sarakstiem un atgriezieties pie tā ikreiz, kad vēlaties atklāt jaunu seriālu.

Binge-watching

Es gribēju veltīt nelielu rindkopu, lai izskaidrotu jums fenomenu binge-watching. To binge-watch nozīmē pavadīt ievērojamu laiku pie televizora (vai datora), skatoties seriāla epizodes vienu pēc otras.

  • I decided to binge-watch all the episodes of Game of Thrones I had missed - it took me all day!

Kā jūs varat iedomāties, tas var ātri pārvērsties par atkarību... Bet, ja jūs to darāt angļu, nevis savā valodā, tā ir lieliska iespēja praktizēt angļu valodu vairāk nekā jebkad agrāk! Tas viss ir perspektīvas jautājums :)

The 45 best series to learn English
Ko nozīmē to binge watch?

Tagad izvēlieties savu iecienītāko TV seriāla žanru un Happy binge-watching!

Trilleri

Mēs sākam mūsu sarakstu ar labākajiem angļu trilleru seriāliem! Aizveriet savas durvis!

The Wire (ASV)

Narkotiku pasaule, kā to redz narkotiku tirgotāji un policija. Šajā seriālā ir daudz žargona un vārdu krājuma, kas saistīts ar narkotiku pasauli - junkies, dīleriem, policistiem, politiķiem utt. Šis seriāls ilgu laiku IMDb tika ierindots starp visu laiku labākajiem angļu TV seriāliem!

House of Cards (ASV)

Politiskais seriāls, kas ir lielisks, ja jūs interesē biznesa leksikas apguve angļu valodā! Jūs varat arī labāk iepazīt Amerikas tiesu sistēmu. Sākumā tas var šķist nedaudz sarežģīts, bet, tiklīdz apgūsiet jauno vārdu krājumu, varēsiet sākt baudīt aizraujošo sižetu!

Breaking Bad (ASV)

Stāsts par ķīmijas skolotāju, kuram nesen diagnosticēts vēzis un kurš sāk ražot un pārdot narkotikas. Šis negaidītais notikumu pavērsiens rada valodas reģistru kokteili - neitrālu, kriminālu, ar narkotikām saistītu slengu angļu valodā.

Sherlock (APVIENOTĀ KARALISTE/ ASV)

Sera Konana Doila 19. gadsimta detektīva Šerloka Holmsa varoņu piedzīvojumi mūsdienīgā versijā. Šis seriāls, kas atrodas Londonā 21. gadsimta beigās, piedāvā aizraujošu sižetu, akcentus, kas ir so British, un garas, asprātības pilnas sarunas!

Ozark (ASV)

Patiess kriminālstāsta meistardarbs - stāsts ir par finanšu plānotāju no Čikāgas, kuram pēkšņi kopā ar ģimeni jāpārceļas uz Ozarks. Tas ir reģions pašā Amerikas Vidējo Rietumu centrā. Tur meksikāņu kartelis pamana, ka viņš tos ir aplaupījis. Šis seriāls ir lieliski piemērots, lai vingrināt izpratni par Latīņamerikas un Vidusrietumu akcentiem angļu valodā!

Šausmas

Turpinām ar labākajiem šausmu seriāliem angļu valodā! Nav ieteicams vājām dvēselēm.

American Horror Story (ASV)

Katrai sezonai ir savs stāsts. Tas nozīmē jaunus varoņus, jaunus akcentus, jaunus runas veidus. Dialogi ir ļoti pieejami, un jums nebūs nepieciešams īpaši augsts līmenis, lai spētu tiem sekot - tas ir ideāli piemērots angļu valodas apguvei iesācējiem!

The Haunting of Hill House (ASV)

Ja domājat, kādu Netflix seriālu skatīties, lai mācītos angļu valodu, es ieteiktu šo - tas ir šausmu seriāls, no kura jūs ātri kļūsiet atkarīgi! Tajā apvienoti īsi, vienkārši dialogi ar padziļinātiem monologiem, kas prasa augstāku līmeni. Tas var būt lielisks atspēriena punkts, lai mēģinātu sasniegt augstāku klausīšanās izpratnes līmeni.

The Walking Dead (ASV)

Iedomājieties apokaliptisku pasauli, kuru pārņēmuši zombiji. Šajā velnišķīgajā distopijā ir palicis tikai viens jautājums - kurš izdzīvos? Seriāla pamatā ir arī komikss, tāpēc valoda ir vienkāršāka nekā tā, ko mēs atrodam Sherlock!

Ziepju operas

Priekšrocība, skatoties ziepju operas angļu valodā, ir tā, ka tās neprasa visu jūsu uzmanību! Jūs varat tās atskaņot televizorā vai datorā un vienlaikus darīt kaut ko citu - vingrot, uzkopt apkārtni, mazgāt veļu utt. Dialogi parasti ir vienkārši, un sižeti... paredzami. Tā kā sižetu līnijas nav sarežģītas, jūs varat koncentrēties uz valodas izpratni. Šis neapšaubāmi ir lielisks žanrs angļu valodas apguvei iesācējiem!

Home and Away (Austrālija)

Lieliski piemērots ikvienam, kas vēlas ievietot gaismas šovu fonā. Šovs seko līdzi vienkāršu Austrālijas iedzīvotāju dzīvei, mīlestībai, priekam un bēdām. Skatoties to, jūs varat gūt labāku priekšstatu par to, kāda ir dzīve Austrālijā, un vingrināties Aussie akcenta izpratnē!

🦘 Aussie ir slenga apzīmējums kādam vai kaut kam, kas nāk no Austrālijas.

Shortland Street (Jaunzēlande)

Sekojiet līdzi Oklendas slimnīcas personāla personīgajai un profesionālajai dzīvei. Iepazīsti Kiwi dzīvesveidu un uzzini daudz jauna par jaunzēlandiešu akcentu un slengu!

🥝 Kiwi ir izplatīts žargona termins, lai apzīmētu kādu vai kaut ko, kas nāk no Jaunzēlandes.

Drāmas

Vai vēlaties skatīties drāmas angļu valodā? Lūk, mūsu labākās izvēles:

Orange Is the New Black (ASV)

Šis ir stāsts par to, kā cietums var mainīt dzīvi. Izpētiet bagātīgo visbiežāk sastopamo akcentu daudzveidību, kas parasti kino ir nepietiekami pārstāvēti : melnādaino, dienvidu, itāļu un citi.

Grey's Anatomy (ASV)

Sekojiet līdzi ķirurģijas praktikantu grupas personiskajai un profesionālajai dzīvei. Lieliski piemērots, ja vēlaties apgūt ar bioloģiju un anatomiju saistīto leksiku angļu valodā!

Suits (ASV)

Ja vēlaties uzlabot savu biznesa angļu valodas zināšanas, šis ir ideāls raidījums tieši jums! Ja esat iesācējs, droši vien nav ideāli sākt ar šo raidījumu, bet tas ir lielisks, ja vēlaties sākt mācīties par darba dzīvi angļu valodā!

Dear White People (ASV)

Universitātē, kurā pārsvarā dzīvo baltie, melnādaino amerikāņu grupa cīnās pret rasismu un cita veida diskrimināciju. Precīzs pašreizējās realitātes atspoguļojums ASV, lieliski piemērots, lai iemācītos saprast melnādaino akcentus un slengu.

Dynasty (ASV)

Brīdinājums - šī ir 2017. gada versija, kas atvasināta no 80. gadu TV seriāla. Seriālā tiek sekots līdzi divu ASV bagātāko ģimeņu dzīvei, kuras cīnās par varu. Tā kā seriāla varoņi un vide ir vairāk augstākās klases, daudzās ainās var sagaidīt izsmalcinātāku valodu un attīstītāku valodas reģistru.

Mad Men (ASV)

Seriāla darbība norisinās reklāmas aģentūrā Ņujorkā 60. gados, tāpēc jūs saskarsieties gan ar retro angļu valodas versiju, gan ar mārketinga valodu! Lielāko daļu TV raidījumu saprast ir nedaudz grūtāk, jo sarunas notiek ātri un ne vienmēr ir skaidras. Šis ir ideāls TV raidījums pieredzējušiem runātājiem.

You (ASV)

Mīlas stāsts no 21. gadsimta, kas griežas ap internetu un sociālajiem medijiem. Scenāristi ir paveikuši lielisku darbu, veidojot scenāriju, kas šķiet dabisks un padara raidījumu viegli uztveramu. Lieliski piemērots ikdienas angļu valodas praktizēšanai!

EastEnders (APVIENOTĀ KARALISTE)

Šis seriāls iepazīstinās jūs ar Londonas strādnieku klases daļas dzīvi, ko dēvē par East End. Ja interesējaties par britu akcentiem un daudz laika pavadāt Londonā, šis seriāls jums būs liels palīgs, lai pierastu pie Cockney akcenta!

Please Like Me (Austrālija)

Šī seriāla galvenais varonis ir Džošs, un sižeta centrā ir apzināšanās, ka viņš ir gejs. Atklājiet LGBTQ+ vārdu krājumu angļu valodā, vienlaikus vingrinoties Austrālijas angļu valodā!

Peaky Blinders (APVIENOTĀ KARALISTE)

Šis seriāls, kura darbība norisinās Birmingemā, Anglijā, pēc Otrā pasaules kara, stāsta par gangsteru ģimeni. Tajā tiek runāts par noziedzību, karu un diskrimināciju. Jūs patiešām sajutīsiet drūmo atmosfēru, kas raksturīga Lielbritānijas seriāliem, vienlaikus atklājot vairākus britu dialektus!

REALITYHIGH (ASV)

Lūk, TV raidījums, kas var būt ļoti vērtīgs angļu valodas apguvējiem, jo tajā tiek runāts par internetu un izmantots daudz sociālo mediju slengu. Tā ir leksika, ar kuru mēs sastopamies visu laiku - hashtag, trending, follow un citas.

The Crown (APVIENOTĀ KARALISTE/ ASV)

Atklājiet Anglijas skaistumu un angļu dzīves skaistumu ar stāstu par jauno karalieni Elizabeti II! Vēl viens lielisks seriāls, lai vingrinātu britu angļu valodas zināšanas.

Rīcības/ Piedzīvojumu filma

Rīcības laiks! Atklājiet labākos asa sižeta un piedzīvojumu TV raidījumus angļu valodā:

Game of Thrones (ASV/ LIELBRITĀNIJA)

Lai gan visi jau zina par šo seriālu, būtu noziegums to neiekļaut šajā sarakstā! Jūs noteikti jau esat to redzējuši (vairākas reizes), bet varbūt tikai savā dzimtajā valodā. Es ieteiktu tā vietā noskatīties Game of Thrones angļu valodā! Aktieru atlase no visas pasaules iepazīstinās jūs ar dažādiem akcentiem. Valoda ir diezgan standarta, nav pārāk grūti saprotama, īpaši ņemot vērā to, ka jūs jau zināt sižetu, tagad varat koncentrēties tikai uz valodu!

The Umbrella Academy (ASV)

Ja jums patīk supervaroņi un komiksi, šis ir ideāls seriāls tieši jums! Tas stāsta par supervaroņu grupu, kas atkal apvienojas pēc tēva nāves. Seriālā nav pārāk daudz žargona vai nepareizas gramatikas, tāpēc to ir salīdzinoši viegli saprast.

Vikings (Īrija/Kanāda)

Ja jums patīk skatīties asa sižeta filmas un interesējaties par vēsturi, šis seriāls jums noteikti patiks! Runājot par valodu, tajā var atrast vārdu krājumu, kas saistīts ar dzīvi ciematā, kuģošanu, cīņām, instrumentiem, rituāliem, maģiju un daudz ko citu!

Prison Break (ASV/ APVIENOTĀ KARALISTE)

Šis seriāls stāsta par nevainīgu cilvēku, kas nonācis cietumā. Viņa vienīgais mērķis ir palīdzēt savam brālim, kurš arī ir ieslodzīts cietumā, izbēgt. To darot, viņš nonāk tajā pašā cietumā. Tā kā stāsts norisinās ieslodzīto vidē, varat sagatavoties dzirdēt sarunvalodas angļu valodas versiju un atklāt vārdu krājumu, kas saistīts ar šo specifisko jomu.

Rome (APVIENOTĀ KARALISTE/ ASV)

Sakarā ar lielo seksa un vardarbības ainu skaitu šis seriāls savas pirmizrādes laikā izraisīja ļoti pretrunīgas diskusijas. Tomēr, pateicoties aktieru sniegumam, aizraujošajam sižetam, nodevības stāstiem un skaistajam stāstam par draudzību senajā Romā, tas ir guvis arī lielus panākumus. Jums būs skumji, kad tas beigsies!

Spartacus (ASV)

Atklājiet pasaulslaveno stāstu par gladiatoru Spartaku! Runājot par seksu un vardarbību, seriāls ir salīdzināms ar Rome, taču sižets joprojām ir tik aizraujošs, ka tev nevajadzētu ļaut, lai tas tevi satrauc!

Realitātes šovi

Angļu valodas realitātes šovi ir lielisks resurss valodas prasmju praktizēšanai, jo tie parasti ir specifiskāki nekā parastie šovi. Jūs varat iemācīties, kā izteikties konkrētās situācijās, un uzlabot vārdu krājumu saistībā ar noteiktām jomām, piemēram, ēdienu gatavošanu, fiziskiem izaicinājumiem, dzīvi saimniecībā, ikdienas dzīvi utt. Šeit ir daži ieteikumi:

The Great British Bake Off (APVIENOTĀ KARALISTE)

Ja vēlaties pilnveidot vārdu krājumu angļu valodā, kas attiecas uz ēdiena gatavošanu, ar skaistu britu akcentu, tad šis raidījums ir domāts tieši jums!

Survivor (ASV)

Visi jau zina par Survivor, jo gandrīz katrā valstī ir sava šova versija. Bet vai jums kādreiz ir ienākusi prātā doma skatīties to angļu valodā? Skatieties, ko dara komanda, lai izdzīvotu uz salas, izbaudiet dabisko runu, spontānos dialogus un autentiskās reakcijas, lai iemācītos dabisku angļu valodu!

Keeping up with the Kardashians (ASV)

Neskatoties uz slikto reputāciju, šis seriāls var būt noderīgs no lingvistiskā viedokļa. Lai gan Kardašjani dažkārt ir ekstravaganti, viņi pārstāv daļu Amerikas iedzīvotāju un, konkrētāk, viņu runas veidu. Iemācieties amerikāņu žargona vārdus, piemēram, like, literally, ierastos interjektīvos vārdus u. c.

Fantāzija

Pārāk daudz realitātes? Lūk, daži no labākajiem angļu valodas fantāzijas seriāliem:

Stranger Things (ASV)

Seriāla darbība norisinās Indiānā 80. gados, un tas stāsta par vairākiem neizskaidrojamiem notikumiem, kas tur notikuši. Tā kā sižeta darbība nenotiek mūsdienu pasaulē, seriālā nav daudz aktuālā žargona, un jūs varat baudīt "klasiskāku" angļu valodu!

Once Upon a Time (ASV)

Kas notiktu, ja mums visiem zināmās un iemīļotās pasakas risinātos mūsdienu pasaulē? Atklājiet princešu vārdus angļu valodā, kā arī vārdu krājumu, kas saistīts ar burvestībām, lāstiem, apburtajiem mežiem utt.

Lucifer (ASV)

Ja jums patīk kriminālstāsti, kuru atrisināšana ir īsts izaicinājums, iesaku noskatīties šo raidījumu. Daļēji policijas drāma, daļēji komēdija, šovs ir viegls, izaicinošs prātam, taču viegli uztverams.

Noslēpumi

Turpinām mūsu sarakstu ar ieteikumiem angļu sērijām par mīklām:

Bates Motel (ASV)

Romāna " Psycho" mūsdienīgs priekšvēstnesis, kurā parādīta Normana Batesa psihes attīstība pusaudža gados. Tā kā seriālā tiek runāts par galvenā varoņa psihiskajām problēmām, tajā ir daudz vārdu, kas saistīti ar psiholoģiju un psihiskām slimībām, tiem, kurus interesē šīs tēmas!

The Mentalist (ASV)

Kāda iluzionista sieva un meita ir nogalinātas, tāpēc viņš cenšas palīdzēt FIB atklāt šos noziegumus. Tādējādi viņš cer noskaidrot, kurš ir atbildīgs par viņa ģimenes slepkavību.

Riverdale (ASV)

Ja jums patīk drāmas, mistērijas un romantika, mēs esam sarūpējuši jums pārsteigumu! Riverdale jums nodrošinās visus šos kritērijus! Seriāla darbība norisinās lauku vidusskolā, tāpēc tas neapšaubāmi palīdzēs jums iemācīties arī tonnu žargona.

How to Get Away with Murder (ASV)

Ārkārtīgi aizraujošs šovs! Tas seko līdzi juridisko zinātņu studentu grupas un viņu profesora dzīvei. Tas ir lieliski piemērots, ja vēlaties iepazīties ar Amerikas tieslietu sistēmas leksiku.

Broadchurch (APVIENOTĀ KARALISTE)

Šis seriāls griežas ap izmeklēšanu par noslēpumainu zēna slepkavību mazā piekrastes pilsētiņā Lielbritānijā. Apgūstiet vārdu krājumu, kas saistīts ar policiju un noziegumiem!

13 Reasons Why (ASV)

Raidījums, kurā tiek aplūkotas tēmas par drāmu vidusskolā, emocijām un, pats galvenais, pašnāvību.

Homeland (ASV)

Bipolārs CIP darbinieks ir pārliecināts, ka kāds kara gūsteknis ir kļuvis par Al-Qaeda biedru un plāno teroristu uzbrukumu Amerikas teritorijā. Izrāde ir ārkārtīgi saistoša un ļauj apgūt leksiku, kas saistīta ar terorismu, teroristu uzbrukumiem, vardarbību. Tēmas, kas diemžēl joprojām ir aktuālas pasaulē, kurā mēs dzīvojam šobrīd.

Luther (APVIENOTĀ KARALISTE)

Policijas drāma, kuras darbība norisinās Londonā. Katrā epizodē uzmanība pievērsta jaunam gadījumam, tāpēc jums nekad nebūs garlaicīgi! Šī ir lieliska iespēja vingrināties Apvienotās Karalistes reģionālo akcentu izpratnē!

Zinātniskā fantastika

Vai meklējat angļu zinātniskās fantastikas seriālus? Kāpēc gan nesākt ar...

Orphan Black (Kanāda)

Šajā seriālā ir vairākas dažādas tēmas, kas visas ir aizraujošas un interesantas - smadzeņu mazgāšana, zinātne un pat ģenētiskā pilnveidošana! Jums tas var šķist mazliet mulsinošs, bet es varu garantēt, ka jūs kļūsiet atkarīgi jau no pirmās sērijas!

Black Mirror (APVIENOTĀ KARALISTE)

Kas sagaida nākotnē? Pašlaik tehnoloģijas ir visur, bet vai mums tā patiešām ir labāk? Šī distopiskā seriāla epizodes liks tev uzdot jautājumus un diskutēt par redzēto!

Stargate SG-1 (ASV/Kanāda)

Tiek izveidota slepena civilā komanda, SG-1, lai ar nesen atklātās Stargates palīdzību izpētītu citas planētas. Ja jūs aizrauj kosmoss un astronomija un vēlaties uzlabot savu angļu valodas zināšanas, šis seriāls ir domāts tieši jums!

Jūs tikko esat atklājuši labākos seriālus angļu valodā (pēc mūsu domām!) un to, kā mācīties angļu valodu ar Netflix vai kādu citu platformu, kurai jūs dodat priekšroku. Vai mēs palaidām garām jūsu iecienītāko? Pastāstiet mums komentāros!

Skatīt arī

  • Click & Speak - kurss, kas ļaus jums saprast TV seriālus angļu valodā!

Drīzumā

  • Labākie sitkomi angļu valodas apguvei
  • TV šovi, lai praktizētu britu angļu valodu
  • Labākie YouTube kanāli angļu valodas apguvei
  • Labākie YouTube kanāli angļu valodas praktizēšanai
Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:10 pm