[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Atrodiet savus vārdus angļu valodā!

Kā labāk izteikties angļu valodā 🙊 [VIDEO]

Miša paskaidro, kāpēc runāt ir tik grūti un ko jūs varat darīt, lai nekavējoties panāktu progresu savā runāšanā!

Ja jūs vairāk vai mazāk labi saprotat angļu valodu, bet jums ir grūtības atbildēt vai runāt, tad jums vajadzētu noskatīties šo video!

👇 Lūk, mūsu soli pa solim, kā uzlabot runāšanas prasmes angļu valodā!

🌎 Neaizmirsti izvēlēties subtitru valodu, noklikšķinot uz video iestatījumiem.

⏱️ Laiks
0:00 - Ievads
0:20 - Kā uzlabot klausīšanās izpratni angļu valodā (kopsavilkums)
1:58 - Kāpēc runāt angliski ir tik grūti?
3:31 - Kā labāk izteikt sevi angļu valodā - rakstiet vairāk!
4:30 - Mācies vārdus kontekstā, lai tos varētu lietot kontekstā
6:14 - Mācies veselus teikumus, nevis atsevišķus vārdus
7:47 - Praktizējies angļu valodu jebkurā vietā, jebkurā laikā, BEZ MAKSAS
10:39 - Kā kļūt brīvi runājošam angļu valodā, soli pa so


lim14:54 - Kā uzlabot savu izrunu angļu valodā?
📝 Pilna stenogramma:

Misha no Click & Speak: Sveiki, šeit Misha no Click & Speak. Un šī ir mūsu video sērijas otrā daļa, lai palīdzētu jums labāk sazināties angļu valodā. Tas nozīmē labāk saprast angļu sarunvalodu, kā arī labāk izteikties ar labāku akcentu. Šajā video es jums parādīšu, ko jūs varat darīt, lai labāk runātu angliski. Iepriekšējā videoklipā mēs runājām par to, kāpēc ir tik grūti saprast sarunvalodu angļu valodā, kādas ir problēmas un ko jūs varat darīt, lai tās atrisinātu. Mēs redzējām, ka galvenā problēma ir prakses trūkums, un, lai to novērstu, jums ir nepieciešams ieskaņot sevi ar audio angļu valodā. Jums ir pēc iespējas vairāk jāsaskaras ar angļu valodu.

Otra problēma. Pastāv liels kontrasts starp sarunvalodu un rakstu valodu. Mēs esam pieraduši lasīt angļu valodā, bet rakstība angļu valodā neatspoguļo to, kā vārdi tiek izrunāti īstenībā. Tāpēc, lai to novērstu, ir jāmācās, izmantojot fonētisko transkripciju un audioierakstus.

Trešā problēma. Vārdu krājuma trūkums. Ir grūti saprast vai uzminēt to vārdu nozīmi, kurus jūs nezināt. Lai pēc iespējas ātrāk saprastu pēc iespējas vairāk, vispirms ir jāapgūst svarīgākie vārdi. To var izdarīt, izmantojot biežumu sarakstu vai kursu, vai metodi, kuras pamatā ir biežumu saraksts. Lai būtu pārliecināts, ka vienmēr atpazīsiet vārdu un vienmēr spēsiet to lietot kontekstā, jums šis vārds jāapgūst visās tā formās.

Pēdējā problēma un viena no nopietnākajām ir garlaicība ar resursiem, ko izmantojat. Un lielākā priekšrocība, kas mums ir kā patstāvīgiem, pieaugušajiem skolēniem, ir tā, ka mēs varam paši izvēlēties materiālus. Tāpēc pielāgojiet savas angļu valodas studijas atbilstoši saviem hobijiem, savām interesēm.

Tagad, kad zināt, kā uzlabot klausīšanās izpratni, ir pienācis laiks pievērsties runāšanai. Jo saziņa sastāv no divām daļām - klausīšanās un atbildēšanas, runājot ar otru cilvēku. Un es uzskatu, ka runāt angļu valodā ir patiešām grūti, jo patiesībā jūs darāt divas lietas vienlaicīgi. Pirmkārt, atrast savus vārdus, izvēlēties pareizos vārdus un veidot teikumus, kas ir gramatiski pareizi un saprotami. Un, otrkārt, izrunāt tos pareizi, lai otrs cilvēks mūs saprastu. Vienlaikus ir jādomā par divām lietām, un tas ir garīgi nogurdinoši. Problēma ir tā, ka parasti mums ir jādara abas lietas vienlaicīgi, un ir grūti tās nošķirt, ja jūs vingrinaties izteikties angļu valodā, runāt, atrast savus vārdus, veidot teikumus, jums tie arī ir pareizi jāizrunā. Un, ja jūs praktizējat savu izrunu, jums ir nepieciešami arī vārdi, lai praktizētu savu akcentu un izrunu kontekstā. Tātad šie divi aspekti iet roku rokā, un tos ir grūti nošķirt. Tāpēc šajā videoklipā es vēlētos pievērsties tikai vienai lietai.

Un šajā video es jums parādīšu, ko jūs varat darīt, lai labāk izteiktu savas domas angļu valodā, lai labāk izteiktu savas domas angļu valodā, pagaidām neuztraucoties par izrunu. Kā jūs varat labāk izteikties angļu valodā? Pirmais, ko jūs varat darīt, ir rakstīt. Problēma ne vienmēr ir angļu valodas runāšana pati par sevi, bet drīzāk savu vārdu atrašana, savu ideju paušana, teikumu veidošana. Un, ja tā padomā, rakstīšana un runāšana nemaz tik ļoti neatšķiras. Jums ir viens un tas pats mērķis - nodot vēstījumu, un jums ir arī sarunu partneris, lai gan jūs nerunājat ar viņu viens pret vienu. Atšķirība ir tāda, ka, runājot, jums ir jādomā arī par izrunu, akcentu utt. Savukārt rakstīšanas laikā jūs varat koncentrēties tikai uz savu izteiksmi. Tātad, ja daudz rakstāt, jūs varat pierast ātri atrast savus vārdus un iemācīties domāt angļu valodā, un tad varat tam pievienot izrunu un sākt runāt ar pareizu izrunu.

Otrais aspekts ir vienmēr mācīties jaunus vārdus kontekstā, lai jūs tos labāk izprastu, kā mēs redzējām iepriekšējā video, kā arī lai jūs varētu tos lietot, kad tie jums būs nepieciešami. Katru reizi, kad apgūstat jaunu vārdu, atrodiet tam atbilstošu teikuma piemēru. Nemācieties atsevišķus vārdus, bet gan mācieties tos kontekstā. Trīs lieliski resursi, ko varat izmantot, lai mācītos vārdus kontekstā, ir Wiktionary, kas ir bezmaksas tiešsaistes vārdnīca, kurā jūs varat atrast vārda definīciju ar audioierakstu un fonētisko transkripciju, lai jūs varētu iemācīties to arī labi izrunāt. Un jums ir arī virkne piemēru teikumu.

Otra tiešsaistes vārdnīca ir cita tiešsaistes vārdnīca ar nosaukumu Your Dictionary. Jūs varat meklēt vārdu, un jums tiks piedāvāti vairāki piemēru teikumi. Trešā ir tīmekļa vietne YouGlish, kas ļauj jums meklēt vārdu un saņemt virkni piemēru teikumu no YouTube videoklipiem. Tas ir pārsteidzoši, jo šeit var redzēt, kā vārdu kontekstā lieto dzimtās valodas lietotāji.

Patiesība ir tāda, ka, ja vēlaties labi iemācīties kādu vārdu, jums tam ir jāpavada laiks. Nepietiek iemācīties vārdu angļu valodā un tā tulkojumu dzimtajā valodā. Nē. Jums ar to jāpavada laiks. Jums ir jāredz daži piemēri. Jums ir nepieciešams noklausīties dažus piemērus. Jums ir jāiemācās vārds kontekstā, jāiemācās kāda piemēra teikums, lai jūs patiešām varētu to lietot pats. Tas ved mani pie nākamā soļa, proti, iemācīties veselus teikumus, nevis atsevišķus vārdus. Runājot mēs reti lietojam atsevišķus vārdus. Ļoti reti gadās, ka es atbildētu ar atsevišķu vārdu. Tad kādēļ gan jums vajadzētu mācīties atsevišķus vārdus, ja jūs tos reti lietojat atsevišķi? Tas ir loģiski. Tad kāpēc gan tā vietā nemācīties veselus teikumus. Jūs varat iemācīties piemērus teikumos, kurus esat lietojis, lai atcerētos vārdu, vai arī varat mācīties sakāmvārdus un idiomas, kas ir veseli teikumi ar noteiktu nozīmi un ir gatavi lietošanai.

Jums nav jādomā par vārdiem un nav jādomā par gramatiku. Tie ir gatavi lietošanai sarunā. Piemēram, ja vēlaties pateikt nekad, varat vienkārši pateikt "Kad cūkas lido". Jums nav jādomā par gramatiku vai vārdiem. Ja jūs kādam pilnībā piekrītat, varat teikt: "Ak, jūs to varat teikt vēlreiz". Jūs varat to teikt vēlreiz. Tas nozīmē, ka es jums pilnībā piekrītu. Angļu valodā bieži tiek lietots populārs teiciens: labāk vēlu nekā nekad. Tas nozīmē, ka labāk kaut ko darīt vēlu, nekā nedarīt vispār. Priekšrocība, mācoties veselus teikumus, ir tā, ka tie ir gatavi lietošanai un jums vairs nav jādomā par vārdu kārtību vai gramatiku.

Mans nākamais lielais padoms ir sākt domāt angļu valodā. Tagad tas ir pārsteidzošs vingrinājums, ko jūs varat darīt, un tam ir daudz priekšrocību. Pirmkārt un galvenokārt, jūs to varat darīt jebkurā vietā un laikā un tik daudz, cik vēlaties. Un tas ir arī bez maksas. Tas ir lielisks veids, kā pārskatīt vārdu krājumu un gramatiku. Daudzi mūsu studenti saka, ka viņi nevar praktizēt angļu valodu vai arī viņiem nav, ar ko praktizēt. Taču realitāte ir tāda, ka pusi no laika vai pat vairāk, jums pat nav vajadzīgs neviens cits, ar ko praktizēties. Jūs varat vienkārši domāt angļu valodā. Jūs varat iedomāties sarunas. Jūs varat, piemēram, aprakstīt to, ko redzat ap sevi. Tas ir augsts koks ar zaļām lapām ielas malā. Es redzu daudz ejošu cilvēku. Es redzu garus cilvēkus, īsus cilvēkus, cilvēkus ar gariem matiem, cilvēkus ar īsiem matiem.

Tā ir vērtīga prakse, jo tieši ar atkārtošanās palīdzību mēs atceramies lietas. Un caur atkārtošanu, caur praksi mūsu pasīvās zināšanas, vārdi, kurus mēs zinām, bet nevaram lietot, pārvēršas aktīvās zināšanās. Pārvēršas vārdos, kurus mēs varam lietot. Nākamā lielā priekšrocība ir tā, ka domāšana angļu valodā ļauj jums noteikt savas zināšanu nepilnības. Tātad, ja jūs par kaut ko domājat, tad pastāv iespēja, ka jūs par to runāsiet. Kādā brīdī jūs par to runāsiet ar kādu citu, un, vispirms par to domājot pašam, jums ir priekšrocība, jo jūs varat identificēt vārdus, kurus vēl nezināt, lai šajā situācijā varētu izteikties. Pieņemsim, ka es domāju par to, kas man jāpērk veikalā. Man ir jāpērk piens. Man ir jāpērk maize, un man ir jāpērk, ak, patiesībā es nezinu, kā šo vārdu pateikt angliski.

Pieņemsim, ka jums ir jāiegādājas gurķi - dārzeņi. Un, kad jūs par to padomājat, jūs saprotat, ka nezināt šo vārdu angļu valodā. Ko jūs darāt? Jūs meklējat to savā viedtālrunī un mācāties to kontekstā. Un nākamreiz, kad jums būs nepieciešams šis vārds, lai aprakstītu to, ko jūs darāt parastā dienā, tad jūs to būsiet iemācījies. Kā jau teicu, jūs varat domāt, cik vien vēlaties. Jūs to varat darīt jebkurā vietā un jebkurā laikā bez maksas, un tas ir simtiem stundu papildu prakses. Un, jo vairāk praktizēsiet, jo pārliecinātāks jutīsieties, jo jums būs lielāka pieredze. Tāpēc padomājiet par to. Kā mēs sakām angļu valodā, mazas straumes veido lielas upes. Daudzi mūsu studenti nāk pie mums ar mērķi: "Es gribu brīvi pārvaldīt angļu valodu." Daudzi no viņiem vēlas, lai viņu angļu valoda būtu brīvi apgūta. Tas ir lielisks mērķis. Tas ir ambiciozs.

Problēma ir tā, ka tas nav konkrēts, jo ko tas nozīmē - brīvi pārvaldīt valodu? Nav skaidrs. Katram par to ir atšķirīgs viedoklis. Un, ja jums ir mērķis, kas nav konkrēts, tad jūs nezināsiet, kā šo mērķi sasniegt. Daudz labāka pieeja ir koncentrēties uz konkrētām tēmām. Piemēram: "Es gribu brīvi runāt par savu hobiju angļu valodā." Piemēram, "Es gribu brīvi runāt par savu hobiju angļu valodā". Tas ir daudz labāks mērķis, jo jūs zināt, kas ir jūsu hobijs. Teiksim, niršana ar akvalangu, un jūs zināt, kādi vārdi jums ir vajadzīgi, kādi izteicieni jums ir vajadzīgi, lai varētu izteikties šajā situācijā. Cits labāka mērķa piemērs ir šāds: "Es gribu spēt pasūtīt savu mīļāko dzērienu restorānā bez vilcināšanās angļu valodā." Es gribu spēt pasūtīt savu mīļāko dzērienu restorānā bez vilcināšanās angļu valodā. Tas atkal ir konkrēts, un tas palīdz jums zināt, kas jums jādara, lai to sasniegtu. Tātad, lai iegūtu angļu valodas prasmi, lai brīvi runātu angliski, jums ir jāveic šis vingrinājums, izvēloties konkrētu tēmu un mācoties brīvi izteikties par šo konkrēto tēmu 100 vai 1000 reižu.

Sākumā es ieteiktu jums izvēlēties savu cīņu. Izvēlieties tēmas, kas jums ir vissvarīgākās, kas jums ir visbūtiskākās, par kurām jūs visvairāk runāsiet. Līdzīgi kā ar biežumu sarakstu, nav jēgas mācīties vārdus, kurus jūs nelietosiet, un nav jēgas mācīties izteikties par tēmām, par kurām nerunājat savā dzimtajā valodā. Kādēļ jums būtu jāmācās par tām runāt angļu valodā vai vismaz kāpēc jums to darīt sākumā? Tāpēc izvēlieties tēmas, par kurām jūs visvairāk runājat. Tas var būt jūsu darbs, jūsu hobijs, jūsu ģimene, jūsu mīļākais seriāls, jūsu mīļākās grāmatas, jebkas, ja vien tas ir personalizēts un par to jūs daudz runājat. Pēc tam varat praktizēt izteikties par šo tēmu. Jūs varat rakstīt, kā mēs redzējām. Jūs varat par to domāt. Jūs varat iztēloties sarunu. Es nevaru pietiekami uzsvērt sarunu iztēlēšanas vērtību, jo tas vēlreiz ļauj jums praktizēt sarunu, identificēt savas zināšanu nepilnības, pavadīt vairāk laika ar šo tēmu un iegūt pārliecību, iegūt brīvi apgūt šo tēmu.

Kā jūs veicat šo vingrinājumu, iztēlojoties sarunu? Lūk, daži jautājumi, kas jums sev jāuzdod. Ko jūs vēlētos teikt par šo tematu? Teiksim, jūs vēlaties runāt par niršanu ar akvalangu. Ko jūs vēlētos pateikt? Varbūt par to, cik ilgi esat nodarbojies ar šo sporta veidu. Varbūt, kāpēc jums tas patīk, jo tas ir labs vingrinājums un tāpēc, ka jūs varat redzēt daudz skaistu savvaļas dzīvnieku. Ko jūs vēlētos pajautāt otrai personai? Varbūt, vai esat kādreiz mēģinājis nirt ar akvalangu? Vai arī, vai esat dzirdējis par niršanu ar akvalangu? Vai jūs vēlētos to kādreiz izmēģināt? Ko viņi varētu jums jautāt? Iespējams, viņi jums jautās, kāds ekipējums jums ir nepieciešams, lai nodarbotos ar niršanu ar akvalangu. Un tas ir daudz specifiskas leksikas, kas jums jāapgūst tikai tad, ja šī tēma jums ir svarīga.

Ja jūs vēlaties runāt par niršanu angļu valodā, tad jums ir jāapgūst vārdi, kas apzīmē konkrēto aprīkojumu, lai jūs varētu izskaidrot otram cilvēkam, kas viņam ir nepieciešams. Kad jūs iedomājaties sarunu, sameklējiet visus nezināmos vārdus, visus nezināmos izteicienus, praktizējiet izteikties rakstiski, domājot. Jūs varat praktizēties gan viens pats, gan kopā ar skolotāju, gan arī ar sarunu partneri. Šajā video mēs redzējām, kā jūs varat labāk izteikties angļu valodā. Ko jūs varat darīt, lai labāk izteiktu sevi angļu valodā. Bet mēs redzējām, ka tā ir tikai viena daļa no runāšanas angļu valodā. Otra daļa ir izruna. Un nākamajā videoklipā mēs redzēsim, ko jūs varat darīt, lai uzlabotu savu izrunu angļu valodā un runātu angļu valodā ar lielāku pārliecību. Paldies, ka noskatījāties.

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:14 pm