[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Raskite žodžius anglų kalba!

Kaip geriau išreikšti save anglų kalba 🙊 [VIDEO]

Miša paaiškina, kodėl kalbėti yra taip sunku ir ką galite padaryti, kad kalbėjimo srityje padarytumėte pažangą NEDELSDAMI!

Jei daugiau ar mažiau gerai suprantate anglų kalbą, bet sunkiai sekasi ATSAKYTI arba ŠVIESIAI kalbėti, turėtumėte pažiūrėti šį vaizdo įrašą!

👇 Štai mūsų žingsnis po žingsnio vadovas, kaip pagerinti kalbėjimo anglų kalba įgūdžius!

🌎 Nepamirškite pasirinkti subtitrų kalbos, paspaudę ant vaizdo įrašo nustatymų.

⏱️ Laiko kodai
0:00 - Įžanga
0:20 - Kaip pagerinti klausymo supratimą anglų kalba (santrauka)
1:58 - Kodėl taip sunku kalbėti angliškai?
3:31 - Kaip geriau išreikšti save anglų kalba - rašykite daugiau!
4:30 - Mokykitės žodžių kontekste, kad galėtumėte juos vartoti kontekste
6:14 - Mokykitės ištisų sakinių, o ne pavienių žodžių
7:47 - Praktikuokitės anglų kalbą bet kur ir bet kada, NEMOKAMAI
10:39 - Kaip žingsnis po žingsnio tapti laisvai kalbančiu anglų kalba
14:54 - Kaip pagerinti savo tarimą anglų kalba?
📝 Pilna stenograma:

Misha iš Click & Speak: Sveiki, čia Misha iš Click & Speak. Ir tai yra antroji mūsų vaizdo įrašų serijos, padėsiančios jums geriau bendrauti anglų kalba, dalis. Tai reiškia ne tik geriau suprasti šnekamąją anglų kalbą, bet ir geriau išreikšti save su geresniu akcentu. Šiame vaizdo įraše parodysiu, ką galite daryti, kad geriau kalbėtumėte angliškai. Praėjusiame vaizdo įraše kalbėjome apie tai, kodėl taip sunku suprasti šnekamąją anglų kalbą, kokios yra problemos ir ką galite padaryti, kad jas išspręstumėte. Pamatėme, kad pagrindinė problema yra praktikos trūkumas, o kad ją išspręstumėte, turite apsupti save garso įrašais anglų kalba. Turite kuo daugiau susidurti su anglų kalba.

Antroji problema. Yra didelis kontrastas tarp šnekamosios ir rašytinės kalbos. Esame įpratę skaityti angliškai, tačiau rašyba anglų kalba neatspindi to, kaip žodžiai tariami iš tikrųjų. Taigi norint tai ištaisyti, reikia mokytis naudojant fonetines transkripcijas ir garso įrašus.

Trečioji problema. Žodyno trūkumas. Sunku suprasti arba atspėti žodžių, kurių nežinote, reikšmę. Kad kuo greičiau suprastumėte kuo daugiau, pirmiausia turėtumėte išmokti svarbiausius žodžius. Tai galite padaryti naudodamiesi dažnių sąrašu arba kursu, arba metodu, kuris remiasi dažnių sąrašu. Norėdami būti tikri, kad visada atpažinsite žodį ir visada galėsite jį vartoti kontekste, turėtumėte išmokti tą žodį visomis jo formomis.

Paskutinė ir viena rimčiausių problemų yra nuobodulys dėl naudojamų išteklių. O didžiausias mūsų, kaip savarankiškai besimokančiųjų, kaip suaugusiųjų besimokančiųjų, pranašumas yra tas, kad mes galime patys pasirinkti medžiagą. Taigi pritaikykite savo anglų kalbos studijas pagal savo pomėgius, interesus.

Dabar, kai jau žinote, kaip pagerinti klausymo supratimą, metas sutelkti dėmesį į kalbėjimą. Nes bendravimas susideda iš dviejų dalių - klausymo ir atsakymo, kalbėjimo kitam asmeniui. Ir aš manau, kad kalbėti angliškai yra tikrai sunku, nes iš tikrųjų jūs vienu metu darote du dalykus. Pirma, randate žodžius, pasirenkate tinkamus žodžius ir sudarote gramatiškai taisyklingus ir suprantamus sakinius. Ir antra, taisyklingai juos ištarti, kad kitas žmogus mus suprastų. Vienu metu reikia galvoti apie du dalykus, o tai psichologiškai išsekina. Problema ta, kad paprastai mums reikia daryti abu dalykus vienu metu ir juos sunku atskirti, jei praktikuojatės reikšti mintis anglų kalba, kalbėti, ieškoti žodžių, kurti sakinius, taip pat reikia juos taisyklingai ištarti. O jei praktikuojate tarimą, jums taip pat reikia žodžių, kad galėtumėte praktikuoti savo akcentą ir tarimą kontekste. Taigi šie du dalykai eina koja kojon ir juos sunku atskirti. Taigi šiame vaizdo įraše norėčiau sutelkti dėmesį į vieną dalyką.

Ir šiame vaizdo įraše parodysiu, ką galite daryti, kad geriau išreikštumėte savo mintis anglų kalba, kad geriau išreikštumėte savo mintis anglų kalba, kol kas nesirūpindami tarimu. Kaip geriau išreikšti save anglų kalba? Pirmas dalykas, kurį galite padaryti, tai rašyti. Problema ne visada yra kalbėti angliškai per se, o rasti žodžius, išreikšti savo mintis, sudėlioti sakinius. O jei gerai pagalvojus, rašymas ir kalbėjimas nėra tokie skirtingi dalykai. Turite tą patį tikslą - perteikti žinutę, be to, turite pokalbio partnerį, nors ir nekalbate su juo vienas prieš vieną. Skirtumas tas, kad kalbėdami turite galvoti ir apie tarimą, akcentą ir pan. Tuo tarpu rašydami galite sutelkti dėmesį tik į savo išraišką. Taigi, jei daug rašote, galite priprasti greitai rasti žodžius ir išmokti mąstyti angliškai, o tada prie to galite pridėti tarimą ir pradėti kalbėti taisyklingai.

Antrasis tikslas - visada mokytis naujų žodžių kontekste, kad geriau juos suprastumėte, kaip matėme ankstesniame vaizdo įraše, ir kad prireikus galėtumėte juos vartoti. Taigi kiekvieną kartą, kai išmokstate naują žodį, raskite pavyzdinį sakinį. Nesimokykite pavienių žodžių, mokykitės jų kontekste. Trys puikūs šaltiniai, kuriuos galite naudoti mokydamiesi žodžių kontekste, yra šie: pirmas šaltinis - Viktionierius, nemokamas internetinis žodynas, kuriame galite rasti žodžio apibrėžimą ir garso įrašą su fonetine transkripcija, kad išmoktumėte jį gerai ištarti. Be to, čia rasite daugybę pavyzdinių sakinių.

Antrasis numeris yra kitas internetinis žodynas, kuris vadinasi "Jūsų žodynas". Galite ieškoti žodžio ir gausite daugybę pavyzdinių sakinių. Trečiasis numeris yra svetainė YouGlish, kurioje galite ieškoti žodžio ir gauti daugybę pavyzdinių sakinių iš "YouTube" vaizdo įrašų. Tai nuostabu, nes čia galite pamatyti, kaip žodį kontekste vartoja gimtakalbiai.

Tiesa ta, kad jei norite gerai išmokti žodį, turite jam skirti laiko. Neužtenka išmokti žodį anglų kalba ir jo vertimą į gimtąją kalbą. Ne. reikia su juo praleisti laiko. Jums reikia pamatyti keletą pavyzdžių. Jums reikia išklausyti keletą pavyzdžių. Jums reikia išmokti žodį kontekste, išmokti pavyzdinį sakinį, kad iš tikrųjų galėtumėte patys jį vartoti. Tai mane veda prie kito žingsnio - mokytis ištisų sakinių, o ne atskirų žodžių. Kalbėdami retai vartojame pavienius žodžius. Labai retai atsakinėju pavieniais žodžiais. Tad kam mokytis pavienių žodžių, jei retai juos pavieniui vartojame? Prasminga. Tad kodėl vietoj to nesimokyti ištisų sakinių. Galite mokytis pavyzdinių sakinių, kuriuos naudojote norėdami įsiminti žodį, arba galite mokytis patarlių ir idiomų, t. y. ištisų sakinių, turinčių konkrečią reikšmę ir paruoštų vartoti.

Jums nereikia galvoti apie žodžius ir nereikia galvoti apie gramatiką. Jie yra paruošti naudoti pokalbyje. Pavyzdžiui, jei norite pasakyti niekada, galite tiesiog pasakyti "Kai kiaulės skrenda". Jums nereikia galvoti apie gramatiką ar žodžius. Jei su kuo nors visiškai sutinkate, galite pasakyti: "O, galite tai pakartoti". Galite tai pasakyti dar kartą. Tai reiškia, kad visiškai su jumis sutinku. Angliškai dažnai vartojama populiari patarlė: geriau vėlai nei niekada. Tai reiškia, kad geriau ką nors padaryti vėlai, nei iš viso nedaryti. Mokytis ištisų sakinių privalumas yra tas, kad jie yra paruošti naudoti ir nebereikia galvoti apie žodžių tvarką ar gramatiką.

Kitas svarbus mano patarimas - pradėkite mąstyti angliškai. Dabar tai nuostabus pratimas, kurį galite atlikti, ir jis turi daug privalumų. Visų pirma, galite tai daryti bet kur, bet kada ir kiek tik norite. Be to, jis yra nemokamas. Tai puikus būdas kartoti žodyną ir gramatiką. Daugelis mūsų mokinių sako, kad negali praktikuotis anglų kalbos arba neturi su kuo praktikuotis. Tačiau tikrovė tokia, kad pusę ar net daugiau laiko jums net nereikia, kad kas nors kitas praktikuotųsi. Galite tiesiog mąstyti angliškai. Galite įsivaizduoti pokalbius. Galite apibūdinti tai, ką, pavyzdžiui, matote aplink save. Tai aukštas medis su žaliais lapais gatvės pusėje. Matau daug vaikštančių žmonių. Matau aukštus žmones, žemus žmones, žmones ilgais plaukais, žmones trumpais plaukais.

Tai vertinga praktika, nes būtent per kartojimą mes įsimename dalykus. O per kartojimą, per praktiką mūsų pasyvios žinios, žodžiai, kuriuos žinome, bet negalime vartoti, virsta aktyviomis žiniomis. Virsta žodžiais, kuriuos galime vartoti. Kitas didelis privalumas yra tas, kad mąstymas anglų kalba leidžia nustatyti savo žinių spragas. Jei apie ką nors galvojate, tikėtina, kad apie tai kalbėsite. Kada nors apie tai kalbėsite su kuo nors kitu, o tai, kad pirmiausia apie tai pagalvojate patys, suteikia jums pranašumą, nes galite nustatyti žodžius, kurių dar nežinote, kad galėtumėte išsireikšti toje situacijoje. Tarkime, galvoju apie tai, ką turiu nusipirkti parduotuvėje. Man reikia nusipirkti pieno. Man reikia nusipirkti duonos ir man reikia nusipirkti, o, tiesą sakant, nežinau, kaip šį žodį pasakyti angliškai.

Tarkime, reikia nusipirkti agurkų, daržovių. Ir kai tik apie tai pagalvojate, suprantate, kad nežinote šio žodžio angliškai. Ką darysite? Ieškote jo išmaniajame telefone ir mokotės kontekste. Ir kitą kartą, kai to žodžio prireiks norint apibūdinti tai, ką darote įprastą dieną, tada jau būsite jį išmokę. Kaip jau sakiau, galite galvoti, kiek tik norite. Galite tai daryti bet kur ir bet kada nemokamai, o tai yra šimtai valandų papildomos praktikos. Ir kuo daugiau praktikuositės, tuo labiau pasitikėsite savimi, nes turėsite daugiau patirties. Taigi pamąstykite apie tai. Kaip sakome angliškai, maži upeliai kuria dideles upes. Daugelis mūsų mokinių ateina pas mus turėdami tikslą: "Noriu laisvai kalbėti angliškai". Tai puikus tikslas. Jis ambicingas.

Problema ta, kad jis nėra konkretus, nes ką reiškia laisvai mokėti kalbą? Neaišku. Kiekvienas apie tai turi skirtingą nuomonę. O jei turite tikslą, kuris nėra konkretus, tuomet nežinosite, kaip tą tikslą pasiekti. Kur kas geresnis būdas yra sutelkti dėmesį į konkrečias temas. Taigi: "Noriu gebėti laisvai kalbėti apie savo pomėgį angliškai". Tai daug geresnis tikslas, nes žinote, koks yra jūsų pomėgis. Tarkime, nardymas, ir jūs žinote, kokių žodžių, kokių posakių jums reikia, kad galėtumėte išsireikšti toje situacijoje. Kitas geresnio tikslo pavyzdys: "Noriu mokėti užsisakyti mėgstamą gėrimą restorane neabejodamas angliškai". Vėlgi, tai yra konkretus tikslas ir tai padeda jums žinoti, ką turite daryti, kad tai pasiektumėte. Taigi, norėdami įgyti laisvą anglų kalbą, norėdami laisvai kalbėti angliškai, turite atlikti šią užduotį - pasirinkti konkrečią temą ir išmokti laisvai reikšti mintis ta konkrečia tema 100 ar 1000 kartų.

Pradžioje patarčiau pasirinkti savo kovas. Pasirinkite temas, kurios jums svarbiausios, kurios jums aktualiausios, kuriomis kalbėsite daugiausiai. Panašiai kaip ir dažnių sąraše, nėra prasmės mokytis žodžių, kurių nevartojate, ir nėra prasmės mokytis reikštis temomis, kuriomis nekalbate gimtąja kalba. Kodėl turėtumėte mokytis apie jas kalbėti angliškai arba bent jau kodėl turėtumėte tai daryti iš pradžių? Taigi pasirinkite temas, kuriomis dažniausiai kalbate. Tai gali būti jūsų darbas, hobis, šeima, mėgstama televizijos laida, mėgstamos knygos, bet kas, jei tik tai asmeniška ir apie tai daug kalbate. Tada galite praktikuotis reikšti mintis ta tema. Kaip matėme, galite rašyti. Galite apie tai galvoti. Galite įsivaizduoti pokalbį. Negaliu pakankamai pabrėžti pokalbių įsivaizdavimo vertės, nes tai dar kartą leidžia jums praktikuoti pokalbį, nustatyti savo žinių spragas, praleisti daugiau laiko su ta tema ir įgyti pasitikėjimo savimi, įgyti sklandumo ta tema.

Taigi kaip atlikti šį pokalbio įsivaizdavimo pratimą? Štai keli klausimai, kuriuos turite sau užduoti. Ką norėtumėte pasakyti ta tema? Tarkime, norite kalbėti apie nardymą. Ką norėtumėte pasakyti? Galbūt apie tai, kiek laiko užsiimate šia sporto šaka. Gal kodėl jums patinka, nes tai gera mankšta ir dėl to, kad galite pamatyti daug gražios laukinės gamtos. Ko norėtumėte paklausti kito asmens? Galbūt, ar kada nors bandėte nardyti su akvalangu? Arba, ar esate girdėję apie nardymą su akvalangu? Ar norėtumėte kada nors jį išbandyti? Ko jie galėtų jūsų paklausti? Jie gali paklausti, kokios įrangos jums reikia norint užsiimti nardymu su akvalangu. O tai daug specifinio žodyno, kurį reikia išmokti tik tuo atveju, jei tai jums svarbi tema.

Jei norite kalbėti apie nardymą angliškai, turite išmokti specifinės įrangos žodžius, kad galėtumėte kitam žmogui paaiškinti, ko jam reikia. Kai įsivaizduosite pokalbį, susiraskite visus nežinomus žodžius, visus nežinomus išsireiškimus, pratinkitės reikšti mintis rašydami, mąstydami. Galite praktikuotis savarankiškai, su mokytoju arba su pokalbio partneriu. Šiame vaizdo įraše matėme, kaip galite geriau išreikšti save anglų kalba. Ką galite daryti, kad geriau išreikštumėte save anglų kalba. Tačiau matėme, kad tai tik viena kalbėjimo angliškai dalis. Kita dalis yra tarimas. Kitame vaizdo įraše pamatysime, ką galite daryti, kad geriau ištartumėte angliškai ir kalbėtumėte angliškai labiau pasitikėdami savimi. Ačiū, kad žiūrėjote.

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:59 pm