[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Leia oma sõnad inglise keeles!

Kuidas end inglise keeles paremini väljendada 🙊 [VIDEO]

Misha selgitab, miks rääkimine on nii raske ja mida saab teha, et oma rääkimises ALATI edusamme teha!

Kui sa saad inglise keelest enam-vähem hästi aru, kuid sul on raske VASTUSTADA või RÄÄKIDA, siis peaksid sa seda videot vaatama!

👇 Siin on meie samm-sammuline juhend, kuidas parandada oma inglise keele rääkimisoskust!

🌎 Ära unusta valida subtiitrite keelt, klõpsates video seadetes.

⏱️ Ajakoodid
0:00 - Intro
0:20 - Kuidas parandada inglise keele kuulamist (kokkuvõte)
1:58 - Miks on inglise keeles rääkimine nii RASKUS?
3:31 - Kuidas end inglise keeles paremini VÄLJENDADA - kirjuta rohkem!
4:30 - Õpi sõnu kontekstis, et saaksid neid kontekstis kasutada
6:14 - Õpi terveid lauseid, mitte üksikuid sõnu
7:47 - Harjuta inglise keelt igal pool, igal ajal, TASUTA
10:39 - Kuidas saada inglise keeles vabalt, samm-sammult
14:54 - Kuidas parandada oma hääldust inglise keeles?
📝 Täielik transkriptsioon:

Tere, siin on Misha firmast Click & Speak. Ja see on teine osa meie videoseeriast, mis aitab sul paremini inglise keeles suhelda. See tähendab, et mõista paremini räägitud inglise keelt, aga ka end paremini väljendada parema aktsendiga. Selles videos näitan teile, mida saate teha, et paremini inglise keeles rääkida. Eelmises videos rääkisime sellest, miks räägitud inglise keele mõistmine on nii raske, millised on probleemid ja mida saate nende lahendamiseks teha. Nägime, et peamine probleem on harjutamise puudumine ja selle parandamiseks tuleb end ümbritseda inglise keeles heliga. Te peate end võimalikult palju inglise keelega kokku puutuma.

Probleem number kaks. Kõnekeele ja kirjakeele vahel on suur kontrast. Me oleme harjunud inglise keelt lugema, kuid inglise keele õigekiri ei vasta sellele, kuidas sõnad tegelikult hääldatakse. Nii et selle parandamiseks tuleb õppida foneetiliste transkriptsioonide ja helisalvestustega.

Probleem number kolm. Sõnavara puudumine. Raske on mõista või ära arvata selliste sõnade tähendust, mida te ei tea. Selleks, et võimalikult kiiresti võimalikult palju aru saada, tuleks kõigepealt õppida ära kõige olulisemad sõnad. Seda saab teha, kasutades sageduste loetelu või kursust või meetodit, mis põhineb sageduste loetelul. Selleks, et olla kindel, et tunned sõna alati ära ja suudad seda alati kontekstis kasutada, peaksid sa õppima selle sõna kõik vormid ära.

Viimane ja üks tõsisemaid probleeme on see, et kasutatavatest vahenditest on tüdimus. Ja suurim eelis, mis meil kui iseseisvatel õppijatel, kui täiskasvanud õppijatel on see, et me võime ise valida materjale. Nii et kohandage oma inglise keele õpinguid vastavalt oma hobidele, oma huvidele.

Nüüd, kui te teate, kuidas parandada oma kuuldu mõistmist, on aeg keskenduda rääkimisele. Sest suhtlemine koosneb kahest osast, kuulamisest ja vastamisest, teisele inimesele rääkimisest. Ja ma usun, et inglise keeles rääkimine on tõesti raske, sest tegelikult teed sa kahte asja korraga. Esiteks, sõnade leidmine, õigete sõnade valimine ja grammatiliselt korrektsete ja arusaadavate lausete moodustamine. Ja number kaks, nende õige hääldamine, et teine inimene saaks meist aru. Te peate mõtlema kahele asjale korraga ja see on vaimselt kurnav. Probleem on selles, et tavaliselt peame tegema mõlemat korraga ja neid on raske lahutada, kui te harjutate oma väljendust inglise keeles, räägite, leiate oma sõnu, ehitate lauseid, peate neid ka õigesti hääldama. Ja kui te harjutate oma hääldust, siis on teil vaja ka sõnu, et harjutada oma aktsenti ja hääldust kontekstis. Nii et need kaks käivad käsikäes ja neid on raske lahutada. Nii et selles videos tahaksin keskenduda ühele asjale korraga.

Ja selles videos näitan teile, mida saate teha, et end inglise keeles paremini väljendada, et oma mõtteid inglise keeles paremini väljendada, muretsemata esialgu häälduse pärast. Kuidas ennast inglise keeles paremini väljendada? Esimene asi, mida saate teha, on kirjutada. Probleem ei ole alati inglise keeles rääkimine iseenesest, vaid pigem oma sõnade leidmine, oma ideede väljendamine, oma lausete ehitamine. Ja kui sa mõtled, siis kirjutamine ja rääkimine ei olegi nii väga erinevad. Teil on sama eesmärk edastada sõnumit ja teil on ka vestluspartner, kuigi te ei räägi temaga üks-ühele. Erinevus on selles, et rääkides peate mõtlema ka hääldusele, aktsendile jne. Samas kui kirjutades saate keskenduda ainult oma väljendusele. Nii et kui te kirjutate palju, siis saate harjuda kiiresti sõnu leidma ja õppida inglise keeles mõtlema ning seejärel saate lisada sellele häälduse ja hakata rääkima õige hääldusega.

Teine number on alati õppida uusi sõnu kontekstis, et saaksite neid paremini mõista, nagu nägime eelmises videos, aga ka selleks, et saaksite neid kasutada, kui neid vajate. Nii et iga kord, kui õpite uue sõna, leidke selle juurde sobiv näidislause. Ärge õppige üksikuid sõnu, õppige neid kontekstis. Kolm suurepärast ressurssi, mida saate kasutada, et õppida sõnu kontekstis, on number üks, mis on Wiktionary, mis on tasuta online-sõnaraamat, kust saate leida sõna definitsiooni koos helisalvestusega koos foneetilise transkriptsiooniga, nii et saate õppida seda ka hästi hääldama. Ja teil on ka hunnik näidislauseid.

Teine number on teine online-sõnaraamat, mille nimi on Your Dictionary. Saate otsida sõna ja saate hulga näidislauseid. Kolmandaks on veebisait YouGlish, mille kaudu saate otsida sõna ja saate hulga näidislauseid YouTube'i videodest. Ja see on hämmastav, sest siin näete, kuidas emakeelena kõnelejad sõna kontekstis kasutavad.

Tõsi on see, et kui sa tahad sõna hästi ära õppida, pead sa sellega aega veetma. Ei piisa sellest, kui õpid sõna inglise keeles ja selle tõlke oma emakeeles. Ei. Te peate sellega aega veetma. Sa pead nägema mõned näited. Sa pead kuulama mõned näited. Te peate õppima sõna kontekstis, õppima näidislause, et te tõesti saaksite seda ise kasutada. See viib mind järgmise sammu juurde, milleks on tervete lausete õppimine, mitte üksikute sõnade õppimine. Kui me räägime, kasutame harva üksikuid sõnu. Väga harva vastan ma üksiku sõnaga. Miks peaksite siis õppima üksikuid sõnu, kui te kasutate neid harva üksikult? See on mõistlik. Miks siis mitte õppida hoopis terveid lauseid. Võite õppida sõnade meeldejätmiseks kasutatud näidislauseid või õppida ka vanasõnu ja idioome, mis on terved laused, millel on konkreetne tähendus ja mida on valmis kasutama.

Te ei pea mõtlema sõnadele ega grammatikale. Need on valmis vestluses kasutamiseks. Näiteks kui te tahate öelda kunagi, võite lihtsalt öelda "Kui sead lendavad". Te ei pea mõtlema grammatika ega sõnade üle. Kui te olete kellegagi täiesti nõus, võite öelda: "Oh, seda võib veel kord öelda". Te võite seda uuesti öelda. See tähendab, et ma olen sinuga täiesti nõus. Inglise keeles on populaarne ja sageli kasutatav vanasõna "parem hilja kui mitte kunagi". See tähendab, et parem teha midagi hilja kui üldse mitte teha. Tervete lausete õppimise eelis on see, et need on valmis ja te ei pea enam mõtlema sõnajärje või grammatika peale.

Minu järgmine suur nipp on hakata mõtlema inglise keeles. Nüüd on see hämmastav harjutus, mida saate teha ja sellel on palju eeliseid. Esiteks ja eelkõige saate seda teha igal pool ja igal ajal ja nii palju kui soovite. Ja see on ka tasuta. See on ideaalne viis sõnavara ja grammatika kordamiseks. Paljud meie õpilased ütlevad, et nad ei saa oma inglise keelt harjutada või et neil ei ole kedagi, kellega harjutada. Kuid tegelikkus on see, et pool ajast või isegi rohkem, te ei vaja isegi kedagi teist, kellega harjutada. Sa võid lihtsalt inglise keeles mõelda. Te võite ette kujutada vestlusi. Sa võid kirjeldada, mida sa näiteks enda ümber näed. See on kõrge puu roheliste lehtedega tänava ääres. Ma näen palju inimesi kõndimas. Ma näen pikki inimesi, lühikesi inimesi, pikkade juustega inimesi, lühikeste juustega inimesi.

See on väärtuslik harjutus, sest just kordamise kaudu me mäletame asju. Ja kordamise, harjutamise kaudu muutuvad meie passiivsed teadmised, sõnad, mida me teame, kuid ei oska kasutada, aktiivseteks teadmisteks. Muutuvad sõnadeks, mida me saame kasutada. Järgmine suur eelis on see, et inglise keeles mõtlemine võimaldab teil tuvastada lüngad oma teadmistes. Nii et kui te mõtlete millestki, siis on tõenäoline, et te räägite sellest. Te räägite sellest mingil hetkel kellegi teisega ja see, et te mõtlete sellest kõigepealt üksi, annab teile eelise, sest te saate tuvastada sõnad, mida te veel ei tea, et end selles olukorras väljendada. Ütleme, et ma mõtlen sellele, mida mul on vaja poest osta. Mul on vaja osta piima. Mul on vaja osta leiba ja mul on vaja osta, oh, ma tegelikult ei tea, kuidas seda sõna inglise keeles öelda.

Oletame, et teil on vaja osta köögivilja, kurki. Ja kui te mõtlete selle peale, siis mõistate, et te ei tea seda sõna inglise keeles. Mida te siis teete? Te otsite selle oma nutitelefonist üles ja õpite selle kontekstis ära. Ja järgmine kord, kui teil on seda sõna vaja, et kirjeldada seda, mida te tavalise päeva jooksul teete, siis olete selle ära õppinud. Nagu ma ütlesin, võite mõelda nii palju kui soovite. Te saate seda igal ajal ja igal pool tasuta teha, mis on sadu tunde lisaharjutust. Ja mida rohkem te harjutate, seda kindlamalt tunnete end, sest teil on rohkem kogemusi. Nii et mõtle sellele. Nagu me inglise keeles ütleme, väikesed ojad teevad suuri jõgesid. Paljud meie õpilased tulevad meie juurde eesmärgiga: "Ma tahan inglise keeles vabalt rääkida". See on suurepärane eesmärk. See on ambitsioonikas.

Probleem on selles, et see ei ole konkreetne, sest mida tähendab see, et rääkida keelt vabalt? See ei ole selge. Igaühel on selle kohta erinev arvamus. Ja kui teil on eesmärk, mis ei ole konkreetne, siis te ei tea, kuidas seda eesmärki saavutada. Palju parem on keskenduda konkreetsetele teemadele. Näiteks: "Ma tahan osata oma hobist vabalt inglise keeles rääkida". See on palju parem eesmärk, sest te teate, mis on teie hobi. Ütleme, sukeldumine ja te teate, milliseid sõnu ja väljendeid te vajate, et end selles olukorras väljendada. Teine näide paremast eesmärgist on: "Ma tahan olla võimeline tellima restoranis oma lemmikjooki ilma kõhkluseta inglise keeles." Jällegi, see on konkreetne ja see aitab teil teada, mida te peate tegema, et seda saavutada. Nii et selleks, et saavutada sujuv inglise keele oskus, selleks, et olla sujuvalt inglise keeles, peate te tegema seda harjutust, et valida konkreetne teema ja õppida, kuidas ennast sellel konkreetsel teemal 100 või 1000 korda sujuvalt väljendada.

Alguses soovitan teil valida oma lahingud. Valige teemad, mis on teie jaoks kõige olulisemad, mis on teie jaoks kõige olulisemad, millest te kõige rohkem räägite. Sarnaselt sageduste loeteluga ei ole mõtet õppida sõnu, mida te ei kasuta, ja ei ole mõtet õppida end väljendama teemadel, millest te oma emakeeles ei räägi. Miks peaksite õppima neist inglise keeles rääkima või vähemalt miks peaksite seda alguses tegema? Seega valige teemad, millest te kõige rohkem räägite. See võib olla teie töö, teie hobi, teie perekond, teie lemmik telesaade, teie lemmikraamatud, mis iganes, kui see on isikupärane ja see on midagi, millest te palju räägite. Mida te saate teha, on siis harjutada end sellel teemal väljendama. Te võite kirjutada, nagu me nägime. Te võite selle üle mõelda. Te võite vestlust ette kujutada. Ma ei saa piisavalt rõhutada vestluste kujutamise väärtust, sest see jällegi võimaldab teil vestlust harjutada, tuvastada lüngad oma teadmistes, veeta rohkem aega selle teemaga ja saada enesekindlust, omandada sujuvust sellel teemal.

Kuidas te siis seda vestluse kujutamise harjutust teete? Siin on mõned küsimused, mida peate endale esitama. Mida te tahaksite sellel teemal öelda? Ütleme, et soovite rääkida sukeldumisest. Mida te tahaksite öelda? Võib-olla, kui kaua te seda spordiala harrastate. Võib-olla, miks teile see meeldib, sest see on hea treening ja sest te näete palju ilusat loodust. Mida te tahaksite teiselt inimeselt küsida? Võib-olla, kas olete kunagi proovinud sukeldumist? Või, kas olete kuulnud sukeldumisest? Kas te tahaksite seda kunagi proovida? Mida nad võiksid teilt küsida? Nad võivad küsida, millist varustust te vajate sukeldumiseks. Ja see on palju spetsiifilist sõnavara, mida on vaja õppida ainult siis, kui see on sinu jaoks oluline teema.

Kui sa tahad inglise keeles rääkida sukeldumisest, siis pead sa õppima sõnu konkreetse varustuse kohta, et sa saaksid teisele inimesele selgitada, mida ta vajab. Kui te kujutate ette vestlust, otsige üles kõik tundmatud sõnad, kõik tundmatud väljendid, harjutage end väljendada kirjalikult, mõtlemise kaudu. Te võite harjutada üksi, koos õpetajaga või ka vestluspartneriga. Selles videos nägime, kuidas saate ennast inglise keeles paremini väljendada. Mida saate teha, et ennast inglise keeles paremini väljendada. Aga me nägime, et see on ainult üks osa inglise keeles rääkimisest. Teine osa on hääldus. Ja järgmises videos näeme, mida te saate teha, et parandada oma hääldust inglise keeles ja rääkida inglise keeles enesekindlamalt. Täname teid vaatamise eest.

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:37 pm