[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Labākā metode, kā viegli apgūt angļu valodu ✔️

Septiņas biežāk pieļautās kļūdas, mācoties angļu valodu ❌

Read this article in English: Seven common mistakes when learning English ❌.

Septiņas biežāk pieļautās kļūdas, no kurām jāizvairās, mācoties angļu valodu, un labākā angļu valodas apguves metode, lai sāktu gūt panākumus!

Vai gadiem ilgi esat mācījies angļu valodu, bet neesat guvis lielus panākumus? Vai jūs pastāvīgi meklējat labāko metodi angļu valodas apguvei, kas ļautu jums ātri pilnveidoties?

Gandrīz katra angļu valodas apguves metode sola vienu un to pašu: "Jūs iemācīsieties angļu valodu ātri un bez maksas, bez piepūles, viegli, kā to dara bērni!". Šos solījumus viņi vienkārši nespēj izpildīt. Neaizmirstiet, ka viltus solījumi iedarbojas tikai uz tiem, kas tos uzklausa, un to pārāk labi zina jebkurš politiķis.

Tagad pāriesim pie lietas, šajā rakstā mēs nojauksim sliktās angļu valodas apguves metodes, lai jūs vairs netērētu savu laiku.

Mācīšanās neorganizēti

Vai jūs kādreiz mācāties nejaušu vārdu krājumu un gramatiku? Vienu dienu mācoties cat, bet otru - hypercholesterolemia, jūs neievērojat loģisku shēmu. Arī mācīšanās atšķirību starp who un whom, lai gan jūs vēl neesat apguvis Present Perfect, jums nebūs īpaši noderīga.

Vai esat pārāk daudz koncentrējies uz lasīšanu, nezinot pietiekami daudz par izrunu? Valodas apguve, tikai lasot un nerunājot, ir recepte katastrofai. Tā kā angļu valoda ir dzīva valoda, jums ir jāiekļaujas tās skaņās! Koncentrēšanās uz sarunvalodu ir ne tikai svarīga, bet tā var būt pat atbrīvojoša.

Katrai labai angļu valodas apguves metodei ir jābūt struktūrai, pēc kuras varat vadīties, lai ātri sasniegtu savus mērķus. Pastāv dabiska kārtība, kas mums ir jāievēro. Padomājiet, kā bērns apgūst dzimto valodu. Vispirms viņš apgūst izrunas skaņas. Pēc tam viņa pievēršas rakstveida struktūrai. Mēs vispirms apgūstam runāto valodu, un tikai pēc tam pievēršamies rakstītajai valodai. Runājot par vārdu krājumu, mums ir jānosaka prioritāte visbiežāk lietotajiem angļu valodas vārdiem un pēc tam retāk lietotajiem vārdiem, kurus ne vienmēr lietojam ikdienā. Kas attiecas uz gramatiku, vispirms jāapgūst pamata struktūras un tikai pēc tam sarežģītākas.

Visu apgūt, izmantojot tekstu

Teksts, teksts un vēl teksts! Skolā jūs, iespējams, esat mēģinājis mācīties, pieblīvējot prātu ar noteikumiem un valodas materiāliem, kas izrādās nederīgi saziņai. Ja tas jums šķiet pazīstami, neatkārtojiet to pašu kļūdu, mācoties angļu valodu patstāvīgi.

Ja jūs tikai iedomājaties, kā tiek izrunāti vārdi, tā vietā, lai to zinātu patiesībā, jūs riskējat nonākt līdz nesaprotamam angļu valodas akcentam. Un, ja jau no paša sākuma izveidosiet sliktus izrunas paradumus, vēlāk būs daudz grūtāk no tiem atbrīvoties.

Šis punkts ir saistīts ar iepriekšējo. Angļu valoda nav fonētiska, vārdi netiek izrunāti tā, kā tie ir uzrakstīti. Tas ir iemesls, kāpēc nevajadzētu pārāk daudz uzmanības pievērst rakstveida versijai.

Labi, uz brīdi atstājiet tekstu malā. Pievienojiet savās mācībās audio! Izmantojot internetu, ir ļoti viegli atrast pareizu vārdu izrunu, un jūs pat varat izvēlēties, vai vēlaties amerikāņu vai britu standartu. Šeit ir daži noderīgi resursi:

Šajās tīmekļa vietnēs jums ir pieejama fonētiskā transkripcija, kas ļaus jums uzzināt, kā tieši tiek izrunāti vārdi. Populārākā sistēma, ko mēs izmantojam vietnē Click & Speak un šajā emuārā, ir IPA (International Phonetic Alphabet). Ja joprojām nespējat to izlasīt vai jums nepieciešama palīdzība, varat apskatīt mūsu interaktīvo infografiku!

Veids, kā pareizi apgūt izrunu, ir ļoti vienkāršs. Kad mācāties jaunu teikumu, domājiet par to kā par mūziku. Pievērsiet uzmanību intonācijai, ritmam, uzsvērtajām daļām un artikulācijai. Neaizmirstiet par šiem aspektiem, jo, strādājot pie angļu valodas skaņām, jūs strādājat arī pie sava akcenta. Tas ir vienīgais veids, kā iemācīties runāt skaidri un galu galā pat iegūt gandrīz dzimtās valodas akcentu.

Praktizē angļu valodu tikai reizi dienā

Cilvēka atmiņa nav perfekta, tā pasliktinās. Mūsu smadzenes nav veidotas tā, lai atcerētos visu, tās ir veidotas tā, lai aizmirst to, kas tām šķiet mazsvarīgs. Tas izskaidro, kāpēc mums dažkārt var būt grūti atcerēties kaut ko, ko esam iemācījušies tikai pirms dažām stundām, minūtēm vai pat sekundēm!

Kā izvairīties no aizmirstības? Regulāri pārskatot jauno informāciju, mēs to nostiprinām. Ja kādu vārdu redzam atkal un atkal, mēs to atcerēsimies labāk nekā tad, ja to redzēsim vienu reizi. Tāpēc ir daudz labāk praktizēt angļu valodu vairākas reizes dienā, nevis tikai vienu reizi. Veicot vairākas mācību sesijas katru dienu, informācija paliek mūsu smadzenēs.

Varbūt jūs domājat - "Bet pavadīt vienu stundu dienā, mācoties vārdu krājumu, ir labāk nekā nedarīt neko, vai ne?". Protams, bet tā nav efektīva angļu valodas apguves metode. Savukārt, ja jūs mācīsieties visu dienu ar regulētiem starplaikiem starp sesijām vai ar izkliedētas atkārtošanas sistēmu, jūs vairs netērēsiet laiku, lai no jauna mācītos vārdu krājumu tikai tāpēc, ka pārāk ilgi gaidījāt, lai to pārskatītu.

Es uzsveru atkārtošanas un atkārtošanas nozīmi. Pat dažas minūtes dienā ir labāk nekā nekas! Atkārtojiet vārdu krājumu metro, autobusā, pat vannas istabā... Atvēliet tam laiku visas dienas garumā. Tas būs efektīvāk un ilgāk.

Nogurums

Garlaicība ir koncentrēšanās ienaidnieks. Ir grūti iemācīties lietas, ja nav koncentrēšanās. Ja, mācoties angļu valodu, jūs jūtaties garlaicīgi, varat būt pārliecināts, ka jūsu metode nav labi pielāgota un nesniegs vēlamos rezultātus.

Lielākoties, it īpaši skolā, kursos galvenā uzmanība tiek pievērsta gramatikai - Past perfect, Present Perfect Continuous, Future Perfect... šīs tēmas nav gluži aizraujošas, vai ne? Kad cilvēki mēģina mācīties, izmantojot pašmācības metodes, var būt patiešām sarežģīti atrast piemērotu, pašreizējam līmenim pielāgotu saturu.

Kā izvairīties no garlaicības un saglabāt valodas mācīšanās prieku?

Par laimi, angļu valoda ir mums visapkārt! Nododieties kādai no savām kaislībām angļu valodā. Ir daudz pieejamu resursu, un tas ļaus jums radīt patīkamu pieredzi, mācoties. Pielāgojiet meklēšanu savām interesēm. Lai uzlabotu lasītprasmi, izvēlieties interneta rakstus vai grāmatas angļu valodā, par kurām jūs interesē. Runājot par klausīšanās izpratni, filmas, seriāli un podkāsti ir bagāti ar vārdu krājumu un ļaus jums praktizēt ikdienas angļu valodu.

Dariet to, kas jums patīk, bet dariet to angļu valodā.

Mācīšanās pasīvi

Lai gan es tikko teicu, ka filmu vai seriālu skatīšanās ir labs veids, kā uzlabot angļu valodu, jums noteikti nevajadzētu sev teikt - "Labi, es pavadīju 3 stundas, skatoties Netflix, ar to pietiek, lai uzlabotu savu angļu valodu". Nē, tas ir pārāk pasīvi. Ja jūs to darīsiet pats par sevi, tas nedos jums efektīvus rezultātus, jo jūs nedarīsiet neko citu, kā tikai klausīsieties informāciju, kas bieži vien aiziet pārāk ātri. Jūs neesat tieši iesaistīts mācīšanās procesā, un tas izskaidro, kāpēc galu galā jūs daudz ko neatceraties.

Lai no tā izvairītos, koncentrējieties uz aktīvākiem mācīšanās veidiem. Iesaistiet sevi mācību procesā, veicot tādas darbības kā jaunās informācijas izpēte, analīze, komunikācija, radīšana, domāšana vai izmantošana.

Lai gan filmas, podkāsti un seriāli ir labi klausīšanās izpratnes uzlabošanai, ar tiem vien nepietiek, ja vēlaties brīvi runāt angliski. Lai iemācītos runāt angliski reālajā dzīvē, jums ir jāmācās veikt konkrētas darbības, proti, rakstīt, runāt, domāt. Īsāk sakot, jums ir jāsagatavojas reālās dzīves scenārijiem, kuros nepieciešams lietot angļu valodu. Nevilcinieties pilnībā iesaistīt savas smadzenes mācību procesā!

Vārdu mācīšanās bez konteksta

Vai jūs mācāties atsevišķus vārdus bez konteksta? Vai jūs kādreiz brīnāties, kāpēc jums šķiet, ka nevarat tos lietot ikdienas saziņā? Vai jūs kādreiz mēģināt iegaumēt book un to run vienu pēc otra? Patiesībā jūs izšķērdējat savu laiku.

Atmiņa spēcīgi darbojas, izmantojot asociācijas. Ja jūs mācāties vārdus ārpus konteksta, t.i., tādā veidā, kas neļauj izveidot saiknes starp tiem, tas ir neefektīvi jūsu atmiņai un padara angļu valodas apguvi vēl grūtāku. Vissliktākais, ko jūs varētu darīt, ir mācīties tos alfabētiskā secībā... jūs galu galā visu sajauksiet!

No otras puses, semantiski saistītu vārdu apguvei ir liela nozīme labā angļu valodas apguves metodē.

Mācieties vārdus, kas sader kopā, kurus jūs varat lietot kopā, kombinēti... un tie atkal parādīsies kopā, gatavi kalpot jums, kad vien jums tie būs vajadzīgi. Piemēram, iemācieties vārdus rabbit, hunter, rifle vienlaikus ar teikumu The hunter aimed his rifle at the rabbit.. Jūsu angļu valodas apguves metodei ir jāmāca vārdu krājums kontekstā.

Motivācijas trūkums

Ja katru dienu cenšaties iemācīties piecdesmit vārdus un mocāt sevi ar gramatiku, kas jūsu līmenī pat nav aktuāla, atkāpieties soli atpakaļ un padomājiet par savu angļu valodas apguves veidu. Vai esat pārliecināts, ka jūs neradāt sev nepatiku pret angļu valodu? Esiet uzmanīgi, jo tas, visticamāk, sagraus jūsu motivāciju.

Pats būdams poliglots, es zinu, kādas postošas sekas var radīt motivācijas trūkums. Tas līdzās garlaicībai ir otrs ļaunākais koncentrēšanās ienaidnieks.

Valodas mācīšanās ir daudz veiksmīgāka, ja tā sagādā prieku! Tādā gadījumā tas ir brīnišķīgs piedzīvojums, kas paver jaunas durvis un sniedz jaunas iespējas. Bez motivācijas jūs neatcerēsieties, ko mācāties, un jūs nekad vairs nevēlēsieties sākt mācīties no jauna. Tātad jūs veltīgi tērējat savu laiku.

No otras puses, ja jums patīk "ekstrēmā" metode, ko mēs tikko minējām, ļoti labi! Katrs cilvēks ir atšķirīgs. Neapšaubāmi būs dažas lietas, kas derēs jums, bet nederēs citiem.

Tiem no jums, kuri grimst arvien dziļāk un dziļāk demotivācijas smiltis, nevajag panikot! Mēģiniet mainīt vai pielāgot savu metodi un atcerieties iemeslu, kādēļ esat nolēmis mācīties angļu valodu. Nekad neaizmirstiet, kādas ir jūsu ambīcijas, un neatsakieties no mācībām. Jūs jau esat tik tālu tikuši! Būtu žēl tagad pārtraukt pilnveidoties.

Kopsavilkums

Īsumā, kādi ir sliktie veidi, kā mācīties angļu valodu?

Ja jūs...

 1. Mācāties neorganizēti
 2. Mācāties tikai no teksta
 3. Praktizējat angļu valodu tikai reizi dienā
 4. Mācoties jūtaties garlaicīgi
 5. mācāties pasīvi
 6. Vārdu mācīšanās bez konteksta
 7. Motivācijas trūkums

... tad jums noteikti nebūs ātru un efektīvu rezultātu.

Par laimi, šo problēmu risinājumi jums tika piedāvāti šajā rakstā! :) Šīs metodes nav revolucionāras, jums vienkārši ir jāstrādā gudri un jābūt pacietīgam. Internetā noteikti ir arī citas, piemēram, slavenā angļu valodas apguves miegā metode, bet es atstāju tēmu par angļu valodas apguves krāpniecību citam bloga ierakstam!

Strādāt atmaksājas, tāpēc dodieties uz priekšu! :)

Skatīt arī

 • Click & Speak. Viens aizraujošs un efektīvs veids, kā uzlabot savu angļu valodu, ir tikai viena klikšķa attālumā!
Profile picture for Ellie Wu

Ellie Wu

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:10 pm