[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Geriausias būdas lengvai išmokti anglų kalbos ✔️

Septynios dažniausiai pasitaikančios klaidos mokantis anglų kalbos ❌

Read this article in English: Seven common mistakes when learning English ❌.

Septynios dažniausiai pasitaikančios klaidos, kurių reikia vengti mokantis anglų kalbos, ir geriausias anglų kalbos mokymosi metodas, padėsiantis pradėti daryti pažangą!

Ar daug metų mokėtės anglų kalbos, bet nepadarėte didelės pažangos? Ar nuolat ieškote geriausio anglų kalbos mokymosi metodo, kuris leistų greitai tobulėti?

Beveik kiekvienas anglų kalbos mokymosi metodas duoda tą patį pažadą: "Jūs išmoksite anglų kalbą greitai ir nemokamai, be pastangų, lengvai, kaip vaikai!". Šių pažadų jie tiesiog negali ištesėti. Nepamirškite, kad melagingi pažadai veikia tik tuos, kurie jų klauso - tai puikiai žino bet kuris politikas.

O dabar pereikime prie reikalo, šiame straipsnyje išardysime blogus anglų kalbos mokymosi metodus, kad daugiau nebegaištumėte savo laiko.

Neorganizuotas mokymasis

Ar kada nors mokotės atsitiktinių žodžių ir gramatikos? Vieną dieną mokydamiesi cat, o kitą - hypercholesterolemia, nesilaikote loginio dėsningumo. Mokytis skirtumo tarp who ir whom, nors vis dar nesate įvaldę Present Perfect, taip pat nebus naudinga.

Ar per daug dėmesio skyrėte skaitymui, nepakankamai žinodami apie tarimą? Mokytis kalbos vien tik skaitant, nekalbant, yra katastrofos receptas. Kadangi anglų kalba yra gyva, turite pasinerti į jos garsus! Dėmesys šnekamajai kalbai yra ne tik aktualus, bet netgi išlaisvinantis.

Kiekvienas geras anglų kalbos mokymosi metodas turi turėti struktūrą, kurios galėtumėte laikytis, kad greitai pasiektumėte savo tikslus. Egzistuoja natūrali tvarka, kurios turėtume paisyti. Pagalvokite, kaip vaikas įgyja gimtosios kalbos įgūdžių. Pirmiausia jis išmoksta tariamus garsus. Po to dėmesį sutelkia į rašytinę struktūrą. Mes pirmiausia išmokstame šnekamąją kalbą, o tik paskui sutelkiame dėmesį į rašytinę. Kalbant apie žodyną, pirmenybę turime teikti dažniausiai vartojamiems anglų kalbos žodžiams, o paskui - retesniam žodynui, kurį nebūtinai vartojame kasdien. Kalbant apie gramatiką, pirmiausia reikėtų įsisavinti pagrindines struktūras, o tik paskui sudėtingesnes.

Mokytis visko per tekstą

Tekstas, tekstas ir dar kartą tekstas! Mokykloje galbūt bandėte mokytis prikimšdami galvą taisyklių ir kalbinės medžiagos, kuri pasirodė esanti nenaudinga bendravimui. Jei jums tai pažįstama, nekartokite tos pačios klaidos mokydamiesi anglų kalbos savarankiškai.

Jei tik įsivaizduosite, kaip tariami žodžiai, užuot iš tikrųjų tai žinoję, rizikuojate, kad galiausiai turėsite nesuprantamą anglų kalbos akcentą. O jei iš pat pradžių išsiugdysite blogus tarimo įpročius, vėliau bus daug sunkiau jų atsikratyti.

Šis punktas susijęs su ankstesniuoju. Anglų kalba nėra fonetinė, žodžiai tariami ne taip, kaip jie parašyti. Dėl šios priežasties neturėtumėte per daug dėmesio skirti rašytiniam variantui.

Gerai, trumpam palikite tekstą nuošalyje. Į savo studijas įtraukite garso įrašą! Naudodamiesi internetu labai lengvai rasite teisingą žodžių tarimą ir netgi galėsite pasirinkti, ar jums labiau patinka amerikietiškas, ar britiškas standartas. Štai keletas naudingų šaltinių:

Šiose svetainėse galite naudotis fonetinėmis transkripcijomis, kurios leis jums tiksliai sužinoti, kaip tariami žodžiai. Populiariausia sistema, kurią naudojame Click & Speak ir šiame tinklaraštyje, yra IPA (Tarptautinė fonetinė abėcėlė). Jei vis dar negalite jos perskaityti arba jums reikia pagalbos, galite peržiūrėti mūsų interaktyviąją infografiką!

Būdas išmokti taisyklingai tarti labai paprastas. Kai mokotės naują sakinį, galvokite apie jį kaip apie muziką. Atkreipkite dėmesį į intonaciją, ritmą, pabrėžiamąsias dalis ir artikuliaciją. Nepamirškite šių aspektų, nes, dirbdami prie anglų kalbos garsų, kartu lavinsite ir savo akcentą. Tik taip išmoksite aiškiai kalbėti ir galiausiai net įgysite beveik gimtąjį akcentą.

Anglų kalbos praktika tik kartą per dieną

Žmogaus atmintis nėra tobula, ji blogėja. Mūsų smegenys nesukurtos taip, kad viską atsimintų, jos sukurtos taip, kad pamirštų tai, kas joms atrodo nesvarbu. Tai paaiškina, kodėl kartais mums gali būti sunku prisiminti tai, ką išmokome vos prieš kelias valandas, minutes ar net sekundes!

Kaip išvengti užmiršimo? Reguliariai peržiūrėdami naują informaciją, ją įtvirtiname. Jei žodį matysime vis iš naujo, jį įsiminsime geriau nei tada, jei pamatysime jį vieną kartą. Štai kodėl daug geriau praktikuoti anglų kalbą kelis kartus per dieną, o ne tik vieną kartą. Kasdien kelis kartus mokantis, informacija išlieka mūsų smegenyse.

Galbūt jums kyla klausimas - "Bet juk skirti vieną valandą per dieną mokytis žodyno yra geriau nei nieko nedaryti, tiesa?". Žinoma, bet tai nėra veiksmingas anglų kalbos mokymosi metodas. Tuo tarpu jei mokysitės visą dieną su reguliuojamais intervalais tarp sesijų arba taikant intervalinio kartojimo sistemą, nebeteks gaišti laiko iš naujo mokantis žodyno vien dėl to, kad per ilgai delsėte jį peržvelgti.

Aš primygtinai pabrėžiu kartojimo ir kartojimo svarbą. Net kelios minutės per dieną yra geriau nei nieko! Kartokite žodyną metro, autobuse, net tualete... Skirkite tam šiek tiek laiko per dieną. Tai bus veiksmingiau ir ilgiau.

Nuobodžiavimas

Nuobodulys yra susikaupimo priešas. Sunku mokytis nesusikoncentravus. Jei mokydamiesi anglų kalbos jaučiate nuobodulį, galite būti tikri, kad jūsų metodas nėra gerai pritaikytas ir neduos norimų rezultatų.

Dažniausiai, ypač mokykloje, kursuose daugiausia dėmesio skiriama gramatikai - Past perfect, Present Perfect Continuous, Future Perfect... Šios temos tikrai nėra jaudinančios, ar ne? Kai žmonės bando mokytis savarankiško mokymosi metodais, gali būti tikrai sudėtinga rasti tinkamą, jų dabartiniam lygiui pritaikytą turinį.

Kaip išvengti nuobodulio ir išlaikyti kalbos mokymosi malonumą?

Laimei, anglų kalba yra visur aplink mus! Atsiduokite vienai iš savo aistrų anglų kalba. Yra daugybė prieinamų šaltinių ir tai leis jums susikurti malonią patirtį mokantis. Pritaikykite paiešką pagal savo pomėgius. Kad geriau suprastumėte skaitomą tekstą, rinkitės interneto straipsnius ar knygas anglų kalba, kurios jums įdomios. Kalbant apie klausymo supratimą, filmai, televizijos serialai ir podcast'ai yra turtingi žodynu ir leis jums praktikuoti kasdienę anglų kalbą.

Darykite tai, ką mėgstate, bet darykite tai angliškai.

Mokymasis pasyviai

Nors ką tik sakiau, kad filmų ar televizijos laidų žiūrėjimas yra geras būdas tobulinti anglų kalbą, visiškai neturėtumėte sau sakyti - "Gerai, praleidau 3 valandas žiūrėdamas Netflix, to pakanka, kad patobulinčiau savo anglų kalbą". Ne, tai pernelyg pasyvu. Jei tai darysite savarankiškai, tai neatneš veiksmingų rezultatų, nes nedarysite nieko kito, kaip tik klausysitės informacijos, kuri dažnai praeina per greitai. Jūs tiesiogiai nedalyvaujate mokymosi procese, o tai paaiškina, kodėl galiausiai mažai ką įsimenate.

Kad to išvengtumėte, sutelkite dėmesį į aktyvesnius mokymosi būdus. Įtraukite save į mokymosi procesą per tokias veiklas, kaip naujos informacijos tyrinėjimas, analizė, bendravimas, kūryba, mąstymas ar naudojimas.

Nors filmai, podcast'ai ir televizijos serialai tinka klausymo supratimui gerinti, vien jų nepakanka, jei norite laisvai kalbėti angliškai. Norint išmokti kalbėti angliškai realiame gyvenime, reikia išmokti atlikti konkrečius veiksmus, t. y. rašyti, kalbėti, mąstyti. Trumpai tariant, turite pasirengti realaus gyvenimo scenarijams, kuriuose reikia vartoti anglų kalbą. Nedvejodami visiškai įtraukite savo smegenis į mokymosi procesą!

Žodžių mokymasis be konteksto

Ar mokotės atskirų žodžių be konteksto? Ar kada nors susimąstėte, kodėl, atrodo, negalite jų vartoti kasdienėje komunikacijoje? Ar kada nors bandėte vieną po kito įsiminti book ir to run? Iš tikrųjų tuščiai švaistote savo laiką.

Atmintis stipriai veikia per asociacijas. Jei mokotės žodžius be konteksto, t. y. taip, kad tarp jų neįmanoma sukurti sąsajų, tai neveiksminga jūsų atminčiai ir dar labiau apsunkina anglų kalbos mokymąsi. Blogiausia, ką galite padaryti, tai mokytis juos abėcėlės tvarka... galiausiai viską supainiosite!

Kita vertus, mokantis gero anglų kalbos mokymosi metodo svarbus vaidmuo tenka semantiškai susijusių žodžių mokymuisi.

Mokykitės žodžių, kurie dera tarpusavyje, kuriuos galite vartoti kartu, kartu... ir jie vėl atsiras kartu, pasiruošę jums pasitarnauti, kai tik jų prireiks. Pavyzdžiui, mokykitės žodžių rabbit, hunter, rifle kartu su sakiniu The hunter aimed his rifle at the rabbit.. Jūsų anglų kalbos mokymosi metodas turėtų mokyti jus žodyno kontekste.

Neturėjimas jokios motyvacijos

Jei kasdien stengiatės išmokti penkiasdešimt žodžių ir kankinate save gramatika, kuri jūsų lygiu net nėra aktuali, žengkite žingsnį atgal ir pagalvokite apie savo anglų kalbos mokymosi būdą. Ar esate tikras, kad neverčiate savęs nemėgti anglų kalbos? Būkite atsargūs, nes tai greičiausiai sunaikins jūsų motyvaciją.

Pats esu poliglotas, todėl žinau, kokį pražūtingą poveikį gali turėti motyvacijos stoka. Tai, kartu su nuoboduliu, yra kitas didžiausias susikaupimo priešas.

Kalbos mokytis daug geriau sekasi, kai tai smagu! Tokiu atveju tai nuostabus nuotykis, atveriantis naujas duris ir suteikiantis naujų galimybių. Neturėdami motyvacijos, neprisiminsite, ko mokotės, ir niekada nenorėsite pradėti mokytis iš naujo. Vadinasi, tuščiai švaistysite savo laiką.

Kita vertus, jei jums patinka "ekstremalus" metodas, kurį ką tik paminėjome, labai gerai! Kiekvienas žmogus yra skirtingas. Neabejotinai bus dalykų, kurie jums tinka, o kitiems - ne.

Tie iš jūsų, kurie vis giliau ir giliau grimzta į demotyvacijos smėlį, nepanikuokite! Pabandykite pakeisti arba pritaikyti savo metodą ir prisiminkite priežastį, dėl kurios nusprendėte mokytis anglų kalbos. Niekada nepamirškite, kokie yra jūsų siekiai, ir neapleiskite savo studijų. Jūs jau nuėjote taip toli! Būtų gaila dabar nustoti tobulėti.

Apibendrinimas

Trumpai tariant, kokie yra blogi būdai mokytis anglų kalbos?

Jei esate...

 1. Mokotės neorganizuotai
 2. Mokotės tik iš teksto
 3. Anglų kalbą praktikuojate tik kartą per dieną
 4. Mokydamiesi jaučiate nuobodulį
 5. Mokotės pasyviai
 6. Žodžių mokymasis be konteksto
 7. Nejaučia motyvacijos

... tuomet tikrai nepasieksite greitų ir efektyvių rezultatų.

Laimei, šių problemų sprendimai jums buvo pateikti šiame straipsnyje! :) Šie metodai nėra revoliuciniai, tiesiog reikia dirbti protingai ir būti kantriam. Internete tikrai yra ir kitokių, pavyzdžiui, garsusis anglų kalbos mokymosi miegant metodas, tačiau anglų kalbos mokymosi sukčių temą paliksiu kitam tinklaraščio įrašui!

Dirbti apsimoka, taigi, pirmyn pirmyn! :)

Taip pat žr.

 • Click & Speak. Vienas įdomus ir veiksmingas būdas tobulinti anglų kalbą - vos vienas paspaudimas!
Profile picture for Ellie Wu

Ellie Wu

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:55 pm