[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Mācīties angļu valodu mājās

Kā patstāvīgi apgūt angļu valodu ☕

Read this article in English: How to learn English on your own ☕.

Angļu valodas apguve vienatnē varētu būt vislabākais risinājums jums! Lūk, kā soli pa solim uzlabot angļu valodu mājās vienatnē!

Mēs visi dzīvojam pasaulē, kas ir pilna ar resursiem, informāciju un iespējām. Tas padara angļu valodas apguvi daudz vieglāku un pieejamāku nekā jebkad agrāk. Šodien mēs kopā apskatīsim, kā pašiem apgūt angļu valodu! Šajā rakstā atradīsiet padomus, noderīgus paņēmienus un resursus, kas to visu padarīs iespējamu!

Vai ir iespējams apgūt angļu valodu patstāvīgi? Mans personīgais stāsts...

Vai tiešām ir iespējams mācīties angļu valodu mājās?

Valodas ir instruments, ko mēs galvenokārt izmantojam, lai sazinātos savā starpā. Tāpēc, protams, būtu grūti iemācīties valodu, to nekad nelietojot un nerunājot. Tomēr jūs varat nonākt diezgan tālu savās mācībās patstāvīgi - jūs varat sasniegt tādu izpratnes līmeni, gan lasot, gan klausoties, kas ir gandrīz perfekts, atrodoties savās mājās. Jūs varat apgūt rakstīto valodu un, pateicoties internetam, varat sasniegt labu runāšanas līmeni. To darot, jūs varat iepazīt jebkuras jūs interesējošas valsts vēsturi, ģeogrāfiju un vispārējo kultūru!

Sākšu ar savu personīgo stāstu - kā man gandrīz pašam izdevās apgūt divas valodas, angļu un franču, gandrīz pilnībā?

Viss sākās, kad man bija 6 vai 7 gadi. Kā jebkuram bērnam, man patika skatīties animācijas seriālus vietnē Cartoon Network. Tomēr tajā laikā visas šīs multfilmas bija pieejamas tikai angļu valodā. Es nevarēju skatīties nevienu programmu bulgāru valodā (manā dzimtajā valodā). Lai gan neko nesapratu, pamazām sāku gūt vispārēju priekšstatu, iemācījos dažus vārdus un frāzes, bet pats galvenais, ka biju iedziļinājies angļu valodā - tās izrunā, intonācijā, lietojumā utt.

Vēlāk es sāku mācīties angļu valodu skolā, un Bulgārijā tas ir diezgan intensīvi (es zvēru, vienā brīdī man skolā bija 20 angļu valodas nodarbības nedēļā!). Es iemācījos daudz vārdu krājuma, daudz gramatikas, sāku spēt lietot angļu valodu, saprast visu, ko izlasīju vai noskatījos, un pateikt, ko gribēju.

Otrās valodas prasme man atvēra acis - pasaule ir daudz lielāka par mūsu pašu valsti. Ir tik daudz lietu, ko atklāt, tik daudz cilvēku, kurus satikt, tik daudz ēdienu, ko nobaudīt, tik daudz literatūras, ko izlasīt! Angļu valodas zināšanas ļāva man sākt to visu iepazīt.

Tā arī pastiprināja manu interesi par svešvalodām, un es negribēju apstāties pie tā - skolā mums bija jāizvēlas otra valoda, un mana izvēle bija franču valoda. 🥖 Diemžēl tā nebija tik intensīva un izsmeļoša kā angļu valoda - es apguvu tikai pamatus, un ar to man nepietika! Es gribēju saprast dziesmas franču valodā, gribēju lasīt klasiķus oriģinālvalodā un gribēju spēt efektīvi sazināties ar franciski runājošajiem. Es nopirku grāmatas, izpildīju tonnu gramatikas vingrinājumu, katru dienu mācījos vārdu krājumu.

Tas bija grūti, nomācoši, bieži vien man šķita, ka man nav nekādu panākumu, bet tas bija arī iedvesmojoši, jautri, un es svinēju katru mazu uzvaru.

Un pašlaik es universitātē iegūstu bakalaura grādu skandināvu valodās, kur studēju norvēģu un zviedru valodu.

Visvairāk man šajā ceļā palīdzēja motivācija - mani vienmēr ir fascinējušas svešvalodas un doma komunicēt ar cilvēkiem no citām valstīm un kultūrām, kuru mentalitāte un dzīvesveids ir pilnīgi atšķirīgs no manējā. Angļu un franču valodas lietošana ir padarījusi mani atvērtāku; es nenožēloju nevienu sekundi, ko esmu veltījusi svešvalodu apguvei!

Es izmantoju visu, kas man bija pa rokai - grāmatas, rokasgrāmatas, videoklipus, dziesmas, filmas, TV raidījumus, tiešsaistes tērzēšanu utt. Mācījos stundām ilgi, visu laiku vienatnē, un man nekad nevarēja apnikt - es biju apņēmības pilna iemācīties brīvi runāt savās mērķa valodās.

Uzskatu, ka esmu sasniedzis augstu līmeni gan angļu, gan franču valodā, nekad nedzīvojot ārpus savas valsts. Neesmu arī tik daudz ceļojis, vienīgā angliski runājošā valsts, ko esmu apmeklējis, bija Skotija (uz nedēļu), un tās 5 dienas, ko pavadīju Parīzē, noteikti nebija iemesls, kāpēc es iemācījos franču valodu. Tāpēc es uzskatu, ka lielākoties esmu pašmācītājs!

Varu jums apsolīt - ja es to spēju, tad varat arī jūs!

Ar ko sākt?

Mērķi un mentalitāte

Ir ārkārtīgi svarīgi būt reālistiskam, izvirzot sev mērķi, īpaši, ja vēlaties apgūt angļu valodu patstāvīgi. Daudz labāk ir pateikt sev, ka jūs mācīsieties 15 līdz 20 minūtes dienā, bet patiešām pieturēties pie šī mērķa, nevis teikt, ka jūs mācīsieties 2 stundas katru dienu, kas nav saprātīgi. Nemaz nerunājot par to, ka katru reizi, kad nesasniegsiet 2 stundu praksi, jūs jutīsieties nomākts, demotivēts un riskēsiet pamest mācības.

Tāpēc izvirziet S.M.A.R.T. mērķus:

 • Specific: mērķi, kas ir skaidri definēti un skaidri.
 • Measurable: mērķi, kas ir skaidri un taustāmi; jums ir skaidri jāredz, vai esat tos sasniedzis vai nē.
 • Action-oriented: jūsu mērķiem jābūt noderīgiem, kad esat tos sasniedzis. Piemēram, apgūt vārdu krājumu, kas ir svarīgs jūsu dzīvē, vai lasīt grāmatas, kas jums ir interesantas.
 • Realistic: pārliecinieties, ka jums ir pietiekami daudz resursu, laika un enerģijas, lai sasniegtu savus mērķus.
 • Time-based: mērķa sasniegšanai ir jāvelta pietiekami daudz laika, bet ne pārāk daudz, jo galu galā jūs izniekosiet savu laiku.

S.M.A.R.T. mērķu izvirzīšana un veselīgs prāta stāvoklis ir tikpat svarīgi kā vārdu krājuma un gramatikas apguve. Es iesaku lasīt How to Learn English ja esat motivēts, bet nezināt, ar ko sākt mācīties angļu valodu.

Laiks

Cik daudz laika prasa angļu valodas apguve? Nu, ļoti daudz!

Angļu valodas apguve ir prasīga nodarbe. Jebkura metode, kas sola iemācīt angļu valodu 30 dienu laikā, ir meli, laika un naudas izšķiešana.

Motivācija

reālu mērķu, veselīgas domāšanas un pietiekami daudz laika ir svarīgi, taču panākumu atslēga ir motivācija. ja jums nav motivācijas, ja jums nav pamatota iemesla mācīties angļu valodu, būs ārkārtīgi grūti apgūt angļu valodu ne tikai savā valstī, bet arī jebkurā angliski runājošā valstī!

Padomājiet - kāpēc jūs vēlaties mācīties angļu valodu? Vai tas ir hobijs? Darba vajadzībām? Ceļojumiem? Lai varētu lasīt klasiku oriģinālvalodā? Lai baudītu filmas un TV raidījumus angļu valodā bez subtitriem? Iespējamie iemesli ir bezgalīgi! Katru reizi, kad jūtaties nomākts, atgādiniet sev, kādi ir jūsu angļu valodas apguves iemesli, lai atrastu motivāciju un iedvesmu!

Lūk, daži labi iemesli, kāpēc mācīties angļu valodu:

 • Lingua franca
  Angļu valoda patiešām ir kļuvusi par universālo valodu pasaulē. Lai kur jūs dotos, ja satiksiet svešinieku, ir gandrīz droši, ka viņš automātiski ar jums runās angliski.

 • Darba iespējas
  Neatkarīgi no jomas, kurā strādājat, angļu valodas zināšanas vienmēr būs jūsu priekšrocība. Gandrīz visi starptautiskie uzņēmumi izmanto angļu valodu kā iekšējo saziņas valodu.

 • Informācija

  Interesants fakts - aptuveni 25% interneta vietņu ir angļu valodā. Tā ir vispopulārākā tiešsaistes valoda.

Kāpēc vēlaties apgūt angļu valodu ?

Padomi un triki

Sākums: izruna

Angļu valodas izrunas apguve ir obligāta - jo ātrāk, jo labāk. Ļoti izplatīta kļūda, ko pieļāvuši skolēni, ir tā, ka, runājot angļu valodā, viņi piemēro savas valodas izrunas noteikumus un modeļus. Protams, tas nedarbojas pārāk labi!

Pirmkārt, angliski runājošajiem var būt grūti saprast, ko jūs sakāt, ja jūsu izruna nav pareiza, un, otrkārt, jums būs grūti saprast angļu valodas runas valodu, ja neesat iepazinis šīs valodas skaņas.

Katram cilvēkam ar angļu valodas izrunu ir dažādas grūtības - varbūt jums ir grūti izrunāt r skaņu /ɹ/ vai TH skaņu /θ/? Vai varbūt jums ir grūtības ar vārdu uzsvaru?

Lai kādas būtu jūsu grūtības, varat iepazīties ar dažādiem mūsu bloga rakstiem, kas vienmēr veltīti angļu valodas izrunai!

Izvairieties no tulkošanas

... vai, precīzāk sakot, izvairieties no tulkojumiem no vārda līdz vārdam!

Viena no grūtākajām jaunās valodas apguves daļām ir tā, ka mums ir jāmācās domāt jaunā veidā, un angļu valoda nav izņēmums. Jums ir jāapgūst jauni idiomātiski izteicieni. Vārdu secība ir atšķirīga. Mēs nelietojam gramatiskos laikus tādā pašā veidā. Pat jokiem, kas jūsu valodā ir smieklīgi, angļu valodā var nebūt nekādas nozīmes!

Ja būsiet garīgi sagatavojies tam, ka būs lietas, kas būs atšķirīgas - īpaši sākumā - lietas, kuras nesapratīsiet, lietas, ar kurām jums vienkārši būs jāsamierinās, tad angļu valodas apguve jums būs vienkāršāks uzdevums.

Pieņemiet šo jauno skatījumu uz lietām. Pierodiet pie tā, ka angļu valodā reizēm līst "kaķi un suņi"...

Vārdnīca

Vārdnīcas apguve prasa daudz laika un enerģijas. Tāpēc rūpīgi izvēlieties savas cīņas! Nemācieties vārdus, kurus bieži nelietosiet - tā ir laika izšķiešana! Padomājiet - vai jūs bieži runājat par dzīvniekiem? Vai jūs katru dienu runājat par govīm, zirgiem vai pērtiķiem?(Varbūt, ja jūs strādājat zooloģiskajā dārzā vai esat veterinārārsts? )

Kā ar sadzīves priekšmetiem? Es esmu gandrīz pārliecināts, ka nākamā ceļojuma laikā uz Amerikas Savienotajām Valstīm jūs nerunāsiet par zobu birstēm vai griestiem! Tāpēc jums ir gudri jāizvēlas vārdu krājums, ko apgūsiet. Izvēlieties to, kas jums vislabāk noderēs ikdienas dzīvē!

Click & Speak metodē tiek piemērots 20-80 noteikums (pazīstams arī kā Pareto princips), saskaņā ar kuru 20 % vārdu tiek lietoti 80 % gadījumu! Jūs netērēsiet laiku, mācoties vārdus, kas jums nebūs vajadzīgi, bet gan koncentrēsieties uz autentisku un noderīgu vārdu krājumu!

Gramatika

Vai jūs zināt runas daļas? Vai jūs zināt, kas ir lietvārdi, īpašības vārdi un darbības vārdi? Ja atbilde ir "nē", es ieteiktu jums piestrādāt pie šīs tēmas, jo tas jums ļoti palīdzēs angļu valodas (un jebkuras citas valodas) mācībās. Mēs vairs neesam bērni, mēs īsti nevaram mācīties kā viņi, bez noteikumiem un bez gramatikas. Ja jums būs analītiskāka pieeja, jūs labāk sapratīsiet.

Par laimi, angļu valodas gramatika nav pārāk sarežģīta. Lietvārdiem nav dzimtes (kā spāņu, franču vai vācu valodā), nav arī gramatisko paju (kā krievu valodā). Mēs nepieskaņojam īpašības vārdus lietvārdiem, kas nozīmē, ka, piemēram, blue paliek tas pats, lai arī kāds būtu vārds, ko tas apzīmē!(Kamēr, piemēram, franču valodā ir variācijas - bleu, bleue, bleus, bleues!)

Dažreiz angļu valodas darbības vārdi var būt gramatiski sarežģīti. Angļu valodā ir diezgan daudz gramatisko laiku, un daži no tiem ir diezgan reti, un tiem nav ekvivalentu daudzās valodās.

Tādas lietas kā izvēle starp Simple Past un Present Perfect vai neregulāro darbības vārdu apguve ir vienas no visbiežāk sastopamajām grūtībām, ar kurām saskaras skolēni.

Es ieteiktu jums pieņemt, ka angļu valodas gramatika atšķiras no jūsu valodas gramatikas. Dažiem tas var šķist pašsaprotami, bet ne visiem. Jums ir nepieciešams laiks, lai pierastu pie jauna izteiksmes veida - sākumā tas būs grūti, bet pēc tam ļoti noderīgi!

Kad apgūsi jaunu angļu valodas gramatisko laiku, izlasi visus veidus, kā to var lietot, un atrodi piemērus, kas ilustrē katru lietojumu! Ir jauki zināt teoriju, taču noteikumus apgūsiet, redzot un lietojot apgūto kontekstā.

Citi padomi

Zināšanas par to, kā patstāvīgi apgūt angļu valodu, ir saistītas ar prasmi organizēt sevi. Tātad...

Zināšanas par to, kas jums jādara, lai apgūtu angļu valodu, ir svarīgas, bet zināšanas par to, ko jums NEvajadzētu darīt, mācoties, var būt vēl noderīgākas!

Tehnikas un resursi

Mēs dzīvojam laikā, kad mums visiem ir pieejams viss, ko vēlamies, tostarp angļu valodas runātāji! Mēs varam baudīt tādu pašu saturu kā viņi un maksimāli pakļaut sevi valodas iedarbībai, kā arī mācīties angļu valodu no mājām, neizejot un bez skolotāja.

Lūk, daži veidi, kā praktizēt angļu valodu mājās:

Filmas un TV pārraides

Amerikāņu filmas un britu komēdijas neapšaubāmi ir labākās pasaulē! Es ieteiktu jums nevis skatīties dublētās versijas, bet gan pēc iespējas vairāk pakļaut sevi oriģinālvalodai. Tam ir vairāki iemesli - jūs pieradīsieties pie dzimtās valodas runātāju izrunas un intonācijas, praktizēsieties klausīšanās izpratne, pilnveidosiet savu vārdu krājumu un, protams, baudīsiet filmu oriģinālvalodas!

Jūs varat skatīties komēdijas angļu valodā! Oriģinālversija vienmēr ir smieklīgāka, jo daudzi joki nav tulkojami.

Ja izvēlaties mācīties angļu valodu, izmantojot seriālus un filmas oriģinālvalodā, var būt grūti saprast. Veids, kā pārvarēt šīs grūtības, ir skatīties ar subtitriem. Pamazām jūs pieradīsiet pie sarunvalodas angļu valodā, un kādā brīdī tie jums pat nebūs vajadzīgi!

Klausīšanās izpratne

Kā jūs varat uzlabot klausīšanās izpratni patstāvīgi? Šeit ir daži paņēmieni, ko varat izmantot:

Dziesmas

Jūs varat iet tālu mācībās, dziedot un izklaidējoties! Angliski runājošajās valstīs tiek radīta viena no labākajām mūzikām, tāpēc jūs varat mācīties, izmantojot savu iecienītāko dziesmu tekstus un dziedot skaļi. Tas jums ļoti palīdzēs uzlabot izrunu!

Audio

Angļu valoda nav fonētiska valoda. Tas nozīmē, ka jūs nekad nevarat zināt, kā izrunāt kādu vārdu, tikai redzot, kā tas tiek rakstīts. Tāpēc ir ļoti svarīgi dzirdēt jaunos vārdus un frāzes, ko apgūstat, jo īpaši, ja mācāties patstāvīgi, izolēti no dzimtās valodas runātājiem.

Labs veids, kā apgūt angļu valodas izrunu, ir diktātu rakstīšana angļu valodā vai audioierakstu klausīšanās tiešsaistes vārdnīcās, piemēram, Wiktionary.

Filmas bez subtitriem

Filmu skatīšanās oriģinālversijā ir labākais veids, kā vingrināties klausīšanās izpratnē, bet, protams, sākumā tas var būt grūti! Jo īpaši sākumā jūs sapratīsiet ļoti maz. Tāpēc es ieteiktu skatīties filmas ar subtitriem angļu valodā! Tas joprojām būs grūti, bet es varu apliecināt, ka jūs ātri pieradīsiet! Esiet pacietīgi un konsekventi, un nekādā gadījumā jums neizdosies ciest neveiksmi!

Bulgāru subtitru trūkums manām iecienītākajām filmām un seriāliem bija iemesls, kāpēc es pieradu pie sarunvalodas angļu valodā. Tolaik tas bija kaitinoši un gandrīz sāpīgi, bet tagad es to nenožēloju, tas bija blessing in disguise!

Lasīt un klausīties vienlaicīgi

Runātā valoda ir diezgan atšķirīga no rakstītās, tas ir skaidrs. Bet ko darīt, ja labi saprotat rakstīto valodu, bet jums ir grūtības saprast runāto? Jūs varat, piemēram, klausīties audiogrāmatas angļu valodā, vienlaikus tās lasot. Šādi rīkojoties, jūs ātri pieradīsiet pie tā, kā runā dzimtās valodas runātāji, redzot dzirdētos vārdus - pamazām jums vairs nebūs vajadzīgs rakstisks atbalsts!

Lasīšana un izpratne

Kā jūs varat ievērojami bagātināt savu vārdu krājumu un uzlabot pareizrakstību angļu valodā? Daudz lasot.

Tie var būt gan romāni un dzejoļi, gan arī receptes, īsi stāsti, raksti un pat... interneta memus!

Nav svarīgi, kur jūs atrodaties, lasīšana ir lasīšana!

Varbūt jūs vēlētos vairāk lasīt angļu valodā, bet nezināt, ar ko sākt? Par laimi, mēs par to jau esam parūpējušies! Atklājiet, kur atrast grāmatas angļu valodā!

Runāšana un rakstīšana

Es zinu, es zinu, jūs lasāt šo rakstu, jo vēlaties apgūt angļu valodu vien! Bet vai tas tiešām ir iespējams? Galu galā valodas pastāv kā līdzeklis, lai sazinātos ar citiem. Lai gūtu panākumus, jums tas ir jāizmanto!

Daži lieliski veidi, kā praktizēt rakstīto angļu valodu, ir dienasgrāmatas rakstīšana angļu valodā, kurā katru dienu rakstīt angļu valodā, vai varbūt atrast angliski runājošu spalvasbiedru. Ja jums jau ir labs angļu valodas līmenis un jūs vēlaties praktizēt sarunvalodas prasmes, jūs to varat darīt, pat neizejot no savas pilsētas! Angļu valodā runājošie ir visur, un jūs noteikti varat atrast sev tuvu esošu kopienu. Ja patiešām dzīvojat nekurienes vidū, vienmēr ir Skype.

Runājiet ar sevi!

... vai domājiet angliski.

Sākumā tas var šķist dīvaini, bet ilgtermiņā tas noteikti tev palīdzēs! Pat ja neko jaunu nebūsiet iemācījies, jūs pieradīsiet lietot angļu valodu - ātrāk izteiksiet savas domas un veidosiet teikumus. Varbūt jums šķiet, ka jūs neprotat pietiekami labi angļu valodu, lai to darītu, bet, ja padomā, lielākā daļa mūsu domu ir pavisam vienkāršas. "Man ir jāpērk maize", "Man interesanti, ko dara mans draugs..." utt. Jums tiešām nav jābūt ekspertam, lai pārvērstu šīs domas angļu valodā! Un jūs to varat izdarīt patstāvīgi, mājās vai atrodoties ceļā!

To darot, jūs pamanīsiet, kuri vārdi jums vēl pietrūkst, un varēsiet tos meklēt vārdnīcā. Šī ir lieliska metode, jo tā parāda, kādas ir jūsu nepilnības angļu valodā, un tādējādi jūs uzzināsiet, kas jums patiešām ir jādara, lai runātu angliski.

Ir grūti sasniegt augstu angļu valodas līmeni, ar nevienu nerunājot, taču, izmantojot pasaulē pirmo angļu valodas apguves metodi, kurā galvenā uzmanība tiek pievērsta fonētikai, jūs varat tikt ļoti tālu: Klikšķini un runā.

Šī metode palīdzēs jums atrast vārdus, iegaumēt visu būtiskāko vārdu krājumu ar pareizu izrunu un apgūt gramatiku intuitīvā veidā, un to visu varēsiet izdarīt, atrodoties mājās.

Ja joprojām jūtaties apmaldījies un nezināt, no kurienes sākt savu ceļojumu angļu valodā, iesaku izlasīt grāmatu. How to Learn English. Šī rokasgrāmata palīdzēs jums saprast, kā apgūt valodu, uzzināt, kas darbojas, un kā to piemērot savā konkrētajā gadījumā.

Acīmredzot vienā rakstā nav iespējams pateikt visu par šo tēmu. Nevilcinieties un dalieties ar mums savos stāstos, resursos, paņēmienos un padomos par angļu valodas apguvi mājās! Ko jūs darījāt, lai apgūtu angļu valodu patstāvīgi?

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:12 pm