[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Õppige inglise keelt kodus

Kuidas õppida inglise keelt iseseisvalt ☕

Read this article in English: How to learn English on your own ☕.

Inglise keele õppimine üksi võib olla sinu jaoks parim valik! Siin on, kuidas parandada oma inglise keelt kodus üksi, samm-sammult!

Me kõik elame maailmas, mis on täis ressursse, teavet ja võimalusi. See muudab inglise keele õppimise palju lihtsamaks ja kättesaadavamaks kui kunagi varem. Täna vaatame koos, kuidas ise inglise keelt õppida! Sellest artiklist leiad näpunäiteid, kasulikke tehnikaid ja vahendeid, mis teevad selle kõik võimalikuks!

Kas inglise keele iseseisev õppimine on võimalik? Minu isiklik lugu...

Kas inglise keelt on tegelikult võimalik õppida kodus?

Keeled on vahend, mida me kasutame eelkõige omavaheliseks suhtlemiseks. Seega oleks loomulikult raske õppida keelt ilma seda kunagi kasutamata või rääkimata. Ometi võib õppimisega päris kaugele jõuda ka täiesti iseseisvalt - nii lugemise kui ka kuulamise osas võib jõuda peaaegu täiuslikule arusaamistasemele, seda mugavalt oma kodus. Tänu internetile võite omandada kirjaliku keele ja saavutada hea kõnetaseme. Seda tehes saate uurida mis tahes riigi ajalugu, geograafiat ja üldist kultuuri, mis teid huvitab!

Alustan oma isikliku looga - kuidas ma õppisin kaks keelt, inglise ja prantsuse keelt, peaaegu üksi ära?

Kõik algas, kui olin 6 või 7-aastane. Nagu iga laps, armastasin ma vaadata animatsioonisaateid aadressil Cartoon Network. Kuid tol ajal olid kõik need multikad ainult inglise keeles. Ma ei saanud vaadata ühtegi programmi bulgaaria keeles (minu emakeel). Kuigi ma ei mõistnud midagi, hakkasin vähehaaval aru saama üldisest ideest, õppisin mõned sõnad ja fraasid, kuid mis kõige tähtsam, olin süvenenud inglise keelde - selle hääldusse, intonatsiooni, kasutusse jne.

Hiljem hakkasin koolis inglise keelt õppima ja see on Bulgaarias üsna intensiivne (vandun, ühel hetkel oli mul koolis 20 inglise keele tundi nädalas!). Õppisin palju sõnavara, palju grammatikat, hakkasin oskama kasutada inglise keelt, sain aru kõigest, mida lugesin või vaatasin, ja võisin öelda, mida iganes tahtsin.

Teise keele rääkimine avas mu silmad - maailm on palju suurem kui meie oma riik. Seal on nii palju asju, mida avastada, nii palju inimesi, kellega kohtuda, nii palju toitu, mida proovida, nii palju kirjandust, mida lugeda! Inglise keele oskus võimaldas mul hakata seda kõike avastama.

See suurendas ka mu huvi võõrkeelte vastu ja ma ei tahtnud sellega peatuda - koolis pidime valima teise keele ja minu valik oli prantsuse keel. 🥖 Kahjuks ei olnud see nii intensiivne ja ammendav kui inglise keel - ma õppisin vaid põhitõdesid ja sellest ei piisanud mulle! Ma tahtsin prantsuse keeles laule mõista, ma tahtsin lugeda klassikuid originaalkeeles ja ma tahtsin osata prantsuse keelt kõnelevate inimestega tõhusalt suhelda. Ostsin raamatuid, tegin hulgaliselt grammatikaharjutusi, õppisin iga päev sõnavara.

See oli raske, pettumust tekitav, sageli jäi mulje, et ma ei tee mingeid edusamme, kuid see oli ka inspireeriv, lõbus ja ma tähistasin iga väikest võitu.

Ja praegu teen ülikoolis skandinaavia keelte bakalaureusekraadi, kus õpin norra ja rootsi keelt.

Kõige rohkem aitas mind minu teekonnal motivatsioon - mind on alati paelunud võõrkeeled ja mõte suhelda teistest riikidest ja kultuuridest pärit inimestega, kelle mentaliteet ja elustiil on minu omast täiesti erinev. Inglise ja prantsuse keele oskus on muutnud mind avatumaks; ma ei kahetse ühtegi sekundit, mille olen pühendanud võõrkeelte õppimisele!

Kasutasin kõike, mida sain kätte - raamatuid, käsiraamatuid, videoid, laule, filme, telesaateid, internetivestlusi jne. Õppisin tundide kaupa, täiesti omapäi, ja ma ei saanud sellest kunagi küllalt - ma olin kindlalt otsustanud õppida oma sihtkeeli vabalt rääkima.

Usun, et olen saavutanud nii inglise kui ka prantsuse keeles kõrge taseme, ilma et oleksin kunagi elanud väljaspool oma kodumaad. Ma ei ole ka nii palju reisinud, ainus ingliskeelne riik, kus olen käinud, oli Šotimaa (nädal aega) ja need 5 päeva, mis ma Pariisis veetsin, ei olnud kindlasti põhjus, miks ma prantsuse keelt õppisin. Seega pean ennast enamasti iseõppijaks!

Võin teile seda lubada - kui mina suutsin seda teha, siis saate ka teie!

Kust alustada?

Eesmärgid ja mentaliteet

On äärmiselt oluline olla realistlik, kui seate endale eesmärgi, eriti kui soovite inglise keelt iseseisvalt õppida. Palju parem on öelda endale, et õpid 15-20 minutit päevas, kuid tõesti sellest eesmärgist kinni pidada, kui öelda, et õpid iga päev 2 tundi, mis ei ole mõistlik. Rääkimata sellest, et iga kord, kui te ei jõua 2 tunnini harjutada, tunnete end heidutuna, demotiveerituna ja riskite õpingutest loobumisega.

Niisiis, seadke S.M.A.R.T. eesmärgid:

 • Specific: eesmärgid, mis on hästi määratletud ja selged.
 • Measurable: eesmärgid, mis on selged ja käegakatsutavad; peate selgelt nägema, kas olete need saavutanud või mitte.
 • Action-oriented: teie eesmärgid peavad olema kasulikud, kui olete need saavutanud. Näiteks sõnavara õppimine, mis on sinu elu jaoks oluline, või selliste raamatute lugemine, mis sind huvitavad.
 • Realistic: veenduge, et teil on piisavalt ressursse, aega ja energiat, et oma eesmärke saavutada.
 • Time-based: sa pead pühendama oma eesmärgi saavutamiseks piisavalt aega, kuid mitte liiga palju, sest siis läheb lõpuks sinu aeg raisku.

S.M.A.R.T. eesmärkide ja tervisliku meeleseisundi omamine on sama oluline kui sõnavara ja grammatika õppimine. Soovitan lugeda How to Learn English kui olete motiveeritud, kuid ei tea, kust alustada inglise keele õppimist.

Aeg

Kui palju aega võtab inglise keele õppimine? Noh, palju!

Inglise keele õppimine on nõudlik tegevus. Iga meetod, mis lubab õpetada inglise keelt 30 päevaga, on valetamine, aja- ja raharaiskamine.

Motivatsioon

Reaalsete eesmärkide, terve mentaliteedi ja piisava aja olemasolu on oluline, kuid edu võti on motivatsioon. kui sa ei ole motiveeritud, kui sul ei ole head põhjust inglise keelt õppida, siis ei ole mitte ainult äärmiselt raske inglise keelt õppida oma kodumaal, vaid see on nii ka ükskõik millises ingliskeelses riigis!

Mõtle selle üle - miks sa tahad inglise keelt õppida? Kas see on hobi? Kas töö jaoks? Reisimiseks? Et saaksid lugeda klassikat originaalkeeles? Et nautida ingliskeelseid filme ja telesaateid ilma subtiitriteta? Võimalikud põhjused on lõputud! Iga kord, kui tunnete end heidutavalt, tuletage endale meelde, millised on teie põhjused inglise keele õppimiseks, et leida motivatsiooni ja inspiratsiooni!

Siin on mõned head põhjused inglise keele õppimiseks:

 • Lingua franca
  Inglise keelest on tõesti saanud maailma universaalne keel. Ükskõik, kuhu sa ka ei läheks, kui sa kohtad võõrast inimest, on peaaegu kindel, et ta räägib sinuga automaatselt inglise keeles.

 • Töövõimalused
  Sõltumata sellest, millises valdkonnas te töötate, on inglise keele oskus teile alati eeliseks. Peaaegu kõik rahvusvahelised ettevõtted kasutavad inglise keelt oma sisemise suhtluskeelena.

 • Teave

  Lõbus fakt - umbes 25% veebisaitidest internetis on inglise keeles. See on kõige populaarsem keel internetis.

Miks sa tahad inglise keelt õppida?

Näpunäiteid ja nippe

Algus: hääldus

Inglise keele häälduse õppimine on hädavajalik - mida varem, seda parem. Väga levinud viga, mida õppijad teevad, on see, et nad rakendavad inglise keeles rääkides oma emakeele hääldusreegleid ja -mustreid. Loomulikult ei toimi see väga hästi!

Esiteks võib inglise keele kõnelejatel olla raske aru saada, mida te ütlete, kui teie hääldus ei ole õige, ja teiseks on teil raske mõista räägitud inglise keelt, kui te ei tunne selle keele helisid.

Igal inimesel on inglise keele hääldamisega erinevaid raskusi - võib-olla on teil raske hääldada r-häälikut /ɹ/ või TH -häälikut /θ/? Või äkki on teil raskusi sõnade rõhutamisega?

Mis iganes on teie raskus, saate uurida meie blogi erinevaid artikleid, mis keskenduvad alati inglise keele hääldusele!

Vältida tõlkimist

... või täpsemalt, vältige sõna-sõnalt tõlkimist!

Üheks kõige raskemaks osaks uue keele õppimisel on see, et me peame õppima uuel viisil mõtlema, ja inglise keel ei ole siinkohal erand. Peate õppima uusi idiomaatilisi väljendeid. Sõnajärjekord on erinev. Me ei kasuta grammatilisi ajavorme samamoodi. Isegi naljad, mis teie keeles on naljakad, ei pruugi inglise keeles üldse toimida!

Kui olete vaimselt valmis selleks, et on asju, mis on erinevad - eriti alguses -, asju, millest te ei saa aru, asju, millega peate lihtsalt leppima, siis on inglise keele omandamine teie jaoks lihtsam ülesanne.

Aktsepteerige seda uut viisi asju näha. Harjuta sellega, et inglise keeles sajab mõnikord "kasse ja koeri"...

Sõnavara

Sõnavara õppimine nõuab palju aega ja energiat. Nii et valige oma lahingud hoolikalt! Ära õpi sõnu, mida sa ei kasuta sageli - see on sinu aja raiskamine! Mõelge järele - kas te räägite sageli loomadest? Kas sa räägid iga päev lehmadest, hobustest või ahvidest?(Võib-olla kui töötate loomaaias või kui olete loomaarst? )

Kuidas on lood majapidamises kasutatavate esemetega? Ma olen peaaegu kindel, et oma järgmisel reisil Ameerika Ühendriikidesse te ei räägi hambaharjadest või lagedest! Seepärast tuleb teil targalt valida sõnavara, mida te õpite. Valige see, mis teenib teid kõige paremini teie igapäevaelus!

Click & Speak meetodis rakendatakse 20-80 reeglit (tuntud ka kui Pareto printsiip), mille kohaselt 20% sõnadest kasutatakse 80% ajast! Te ei raiska oma aega sõnade õppimisele, mida te ei vaja, vaid keskendute pigem autentsele ja kasulikule sõnavarale!

Grammatika

Kas te tunnete kõneosasid? Kas teate, mis on nimisõnad, omadussõnad või verbid? Kui vastus on eitav, siis soovitan teil selle teemaga tööd teha, sest sellest on teile inglise keele õppimisel (ja igas keeles) tohutult abi. Me ei ole enam lapsed, me ei saa tõesti õppida nagu nemad, ilma reeglite ja grammatikata. Kui teil on analüütilisem lähenemine, saate paremini aru.

Õnneks ei ole inglise keele grammatika liiga keeruline. Substantividel ei ole sugu (nagu hispaania, prantsuse või saksa keeles), samuti ei ole grammatilisi juhtumeid (nagu vene keeles). Me ei tee omadussõnu, mis tähendab, et näiteks blue jääb samaks, mida iganes see sõna ka ei kirjeldaks! (Samas kui näiteks prantsuse keeles on variatsioonid - bleu, bleue, bleus, bleues!)

Mõnikord võivad ingliskeelsed verbid olla grammatiliselt keerulised. Inglise keeles on üsna palju grammatilisi ajavorme ja mõned neist on üsna haruldased ning neil ei ole paljudes keeltes vasteid.

Sellised asjad nagu valik Simple Past ja Present Perfect vahel või ebakorrapärase verbi õppimine on ühed kõige tavalisemad raskused, millega õppijad silmitsi seisavad.

Soovitan teile, leppida sellega, et inglise keele grammatika erineb teie keele omast. Mõnele võib see tunduda iseenesestmõistetav, kuid mitte kõigile. Teil on vaja aega, et harjuda uue väljendusviisiga - alguses on see raske, kuid pärast seda super tasuv!

Kui õpid inglise keeles uut grammatilist ajavormi, loe läbi kõik selle kasutusviisid ja leia näiteid iga kasutusviisi illustreerimiseks! Teooriat on tore teada, kuid reeglite omandamiseks on vaja näha ja kasutada õpitut kontekstis.

Muud näpunäited

Inglise keele iseseisva õppimise oskus seisneb eelkõige selles, et teaksite, kuidas ennast organiseerida. Nii et...

Teadmine, mida sa pead tegema, et inglise keelt õppida, on oluline, kuid teadmine, mida sa EI tohiks oma õpingutes teha, võib olla veelgi kasulikum!

Tehnikad ja vahendid

Me elame ajal, kus meil kõigil on juurdepääs kõigele, mida me tahame, sealhulgas ka inglise keele kõnelejatele! Me saame nautida sama sisu kui nemad ja ennast maksimaalselt keelega kurssi viia ning õppida inglise keelt kodust, lahkumata ja ilma õpetajata.

Siin on mõned viisid, kuidas kodus inglise keelt harjutada:

Filmid ja telesaated

Ameerika filmid ja Briti komöödiad on kahtlemata maailma parimad! Soovitan teil mitte vaadata ühtegi dubleeritud versiooni, vaid pigem tutvuda võimalikult palju originaalkeelega. Selleks on mitu põhjust - te harjutate emakeelsete kõnelejate häälduse ja intonatsiooniga, harjutate oma kuuldu mõistmine, töötate oma sõnavara kallal ja muidugi naudite filmide originaalversiooni!

Saate vaadata ingliskeelseid situatsioonikomöödiaid! Originaalversioon on alati naljakam, sest paljud naljad ei ole tõlgitavad.

Kui otsustate inglise keelt õppida telesaadete ja filmide originaalversiooni abil, võib sellest olla raske aru saada. Üks võimalus selle raskuse vastu astuda, on vaadata koos subtiitritega. Vähehaaval harjutad sa räägitava inglise keelega ja ühel hetkel ei ole sul neid isegi vaja!

Kuulamise mõistmine

Kuidas saate ise oma kuuldu mõistmist parandada? Siin on mõned tehnikad, mida saate kasutada:

Laulud

Lauldes ja lõbutsedes saad oma õpingutes kaugele jõuda! Ingliskeelsed riigid toodavad parimat muusikat, nii et saate õppida oma lemmiklaulude sõnade ja valjusti laulmise abil. See aitab sind tohutult häälduse parandamisel!

Audio

Inglise keel ei ole foneetiline keel. See tähendab, et sa ei saa kunagi teada, kuidas sõna hääldada, kui sa näed, kuidas see kirjutatakse. Seepärast on väga oluline , et sa kuulaksid uusi sõnu ja väljendeid, mida õpid, eriti kui õpid üksi, emakeelekõnelejatest eraldatuna.

Hea viis inglise keele hääldusega harjumiseks on teha inglise keeles dikteerimist või kuulata helisalvestusi näiteks veebisõnaraamatutest nagu Wiktionary.

Filmid ilma subtiitriteta

Filmide vaatamine originaalversioonis on parim viis kuuldu mõistmise harjutamiseks, kuid muidugi võib see alguses olla raske! Eriti alguses saate te väga vähe aru. Seepärast soovitan vaadata ingliskeelsete subtiitritega filme! See saab ikka olema raske, aga ma võin teile kinnitada, et te harjutate sellega kiiresti! Ole kannatlik ja järjepidev ja siis ei ole võimalik, et sa ebaõnnestud!

Minu lemmikfilmide ja telesaadete bulgaaria keele subtiitrite puudumine oli põhjus, miks ma harjusin räägitava inglise keelega. See oli tol ajal tüütu ja peaaegu valus, kuid nüüd ei kahetse ma seda, et see oli nii, see oli blessing in disguise!

Loe ja kuula samaaegselt

Räägitud keel on üsna erinev kirjalikust keelest, see on kindel. Aga mida teha, kui sa saad kirjakeelest hästi aru, aga suulisest keelest on raske aru saada? Sa võid näiteks kuulata ingliskeelseid audioraamatuid ja samal ajal lugeda neid. Seda tehes harjute kiiresti emakeelsete kõnelejate kõneviisiga, nähes kuuldud sõnu - vähehaaval lõpetate kirjaliku toe vajaduse !

Lugemine ja arusaamine

Kuidas saate oma sõnavara tohutult rikastada ja parandada oma õigekirja inglise keeles? Lugedes palju.

See võib olla romaanid ja luuletused, aga ka retseptid, lühijutud, artiklid ja isegi... Interneti meemid!

Pole vahet, kus sa oled, lugemine on lugemine!

Võib-olla soovid rohkem inglise keeles lugeda, kuid ei tea, kust alustada? Õnneks oleme selle eest juba hoolt kandnud! Avasta , kust leida ingliskeelseid raamatuid!

Rääkimine ja kirjutamine

Ma tean, ma tean, sa loed seda artiklit, sest sa tahad üksi inglise keelt õppida! Aga kas see on tõesti võimalik? Lõppkokkuvõttes on keeled olemas kui vahend teistega suhtlemiseks. Sa pead seda kasutama, et teha edusamme!

Mõned suurepärased viisid inglise keele kirjalikuks harjutamiseks on pidada ingliskeelset päevikut, kuhu saate iga päev inglise keeles kirjutada, või leida ingliskeelne kirjasõber. Kui sul on juba hea inglise keele oskus ja sa tahad harjutada oma vestlusoskust, saad seda teha isegi oma linnast lahkumata! Ingliskeelseid inimesi on kõikjal ja kindlasti leiad endale läheduses oleva kogukonna. Kui sa tõesti elad keset mitte kusagil, siis on alati olemas Skype.

Räägi iseendaga!

... või mõtle inglise keeles.

See võib alguses tunduda veider, kuid see aitab sind kindlasti pikemas perspektiivis! Isegi kui sa ei ole midagi uut õppinud, harjutad inglise keelt kasutama - väljendad oma mõtteid ja moodustad kiiremini lauseid. Võib-olla arvad, et sa ei oska selleks piisavalt hästi inglise keelt, aga kui sa mõtled, siis enamik meie mõtetest on üsna lihtsad. "Ma pean ostma leiba", "Huvitav, mida mu sõber teeb..." jne. Te ei pea tõesti olema ekspert, et neid mõtteid inglise keelde teisendada! Ja seda saab teha ka ise, kodus või teel olles!

Seda tehes märkad, millised sõnad sul veel puudu on, ja saad neid sõnaraamatust järele vaadata . See on suurepärane meetod, sest see näitab , millised on sinu puudujäägid inglise keeles ja seega saad teada, mida sa tegelikult pead tegema, et inglise keeles rääkida.

Inglise keeles on raske saavutada kõrget taset ilma kellegagi rääkimata, kuid sa võid jõuda väga kaugele, kui kasutad maailma esimest foneetikale keskendunud inglise keele õppimise meetodit: Click & Speak.

See meetod aitab teil leida sõnu, jätta meelde kogu oluline sõnavara koos õige hääldusega ja omandada grammatika intuitiivsel viisil, ja seda kõike mugavalt kodus.

Kui tunned end veel ekslikult ja ei tea, kust oma inglise keele teekonda alustada, siis soovitan lugeda raamatut How to Learn English. See juhend aitab teil mõista, kuidas keelt õppida, teada saada, mis toimib ja kuidas seda oma konkreetsel juhul rakendada.

Ilmselt on võimatu öelda kõike, mis sellel teemal on, ühes artiklis. Ärge kartke meiega jagada oma lugusid, vahendeid, tehnikaid ja näpunäiteid inglise keele õppimiseks kodus! Mida sa ise tegid, et inglise keelt õppida?

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:54 pm