[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
 • Correct your pronunciation in English
 • Learn sentences from daily life
 • Memorize for good
 • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Anglų kalbos mokymasis namuose

Kaip savarankiškai mokytis anglų kalbos ☕

Read this article in English: How to learn English on your own ☕.

Mokytis anglų kalbos savarankiškai gali būti geriausia išeitis! Štai kaip žingsnis po žingsnio tobulinti anglų kalbą namuose!

Visi gyvename pasaulyje, kuriame gausu išteklių, informacijos ir galimybių. Dėl to mokytis anglų kalbos daug lengviau ir lengviau nei bet kada anksčiau. Šiandien kartu pažiūrėsime, kaip mokytis anglų kalbos patiems! Šiame straipsnyje rasite patarimų, naudingų metodų ir išteklių, kurie leis visa tai padaryti!

Ar įmanoma mokytis anglų kalbos savarankiškai? Mano asmeninė istorija...

Ar iš tikrųjų įmanoma mokytis anglų kalbos namuose?

Kalbos yra priemonė, kurią pirmiausia naudojame norėdami bendrauti vieni su kitais. Taigi, savaime suprantama, būtų sunku išmokti kalbą jos niekada nenaudojant ir nekalbant ja. Tačiau mokydamiesi savarankiškai galite nueiti gana toli - patogiai įsitaisę savo namuose galite pasiekti beveik tobulą supratimo lygį, tiek skaitymo, tiek klausymo. Interneto dėka galite įvaldyti rašytinę kalbą ir pasiekti gerą kalbėjimo lygį. Tokiu būdu galite tyrinėti bet kurios jus dominančios šalies istoriją, geografiją ir bendrąją kultūrą!

Pradėsiu nuo savo asmeninės istorijos - kaip man pavyko išmokti dvi kalbas, anglų ir prancūzų, beveik vienai?

Viskas prasidėjo, kai man buvo 6 ar 7 metai. Kaip ir kiekvienas vaikas, mėgau žiūrėti animacines laidas Cartoon Network. Tačiau tuo metu visi šie animaciniai filmukai buvo rodomi tik anglų kalba. Negalėjau žiūrėti jokios programos bulgarų (mano gimtąja kalba). Nors nieko nesupratau, pamažu pradėjau suprasti bendrą mintį, išmokau keletą žodžių ir frazių, bet svarbiausia, kad pasinėriau į anglų kalbą - jos tarimą, intonaciją, vartoseną ir pan.

Vėliau pradėjau mokytis anglų kalbos mokykloje, o tai Bulgarijoje vyksta gana intensyviai (prisiekiu, vienu metu mokykloje turėjau 20 anglų kalbos pamokų per savaitę!). Išmokau daug žodyno, gramatikos, pradėjau gebėti vartoti anglų kalbą, suprasti viską, ką skaičiau ar žiūrėjau, ir sakyti, ką noriu.

Kalbėjimas antrąja kalba atvėrė man akis - pasaulis yra daug didesnis nei mūsų šalis. Jame galima atrasti tiek daug dalykų, sutikti tiek daug žmonių, paragauti tiek daug maisto, perskaityti tiek daug literatūros! Mokėdamas anglų kalbą galėjau pradėti visa tai tyrinėti.

Taip pat sustiprėjo mano susidomėjimas užsienio kalbomis ir nenorėjau sustoti - mokykloje turėjome pasirinkti antrąją kalbą, ir mano pasirinkimas buvo prancūzų kalba. 🥖 Deja, ji nebuvo tokia intensyvi ir išsami kaip anglų kalba - išmokau tik pagrindus, o to man neužteko! Norėjau suprasti dainas prancūziškai, norėjau skaityti klasikinius kūrinius originalo kalba ir norėjau gebėti efektyviai bendrauti su prancūzakalbiais. Nusipirkau knygų, atlikau daugybę gramatikos pratimų, kasdien mokiausi žodyno.

Buvo sunku, vargino, dažnai susidarydavo įspūdis, kad nedarau jokios pažangos, bet taip pat įkvėpė, buvo smagu ir džiaugiausi kiekviena maža pergale.

O šiuo metu universitete įgyju skandinavų kalbų bakalauro laipsnį - studijuoju norvegų ir švedų kalbas.

Labiausiai mano kelyje padėjo motyvacija - mane visada žavėjo užsienio kalbos ir idėja bendrauti su žmonėmis iš kitų šalių ir kultūrų, kurių mentalitetas ir gyvenimo būdas visiškai kitoks nei mano. Kalbėdamas angliškai ir prancūziškai tapau atviresnis; nesigailiu nė vienos sekundės, kurią skyriau užsienio kalbų mokymuisi!

Naudojausi viskuo, kas man pakliuvo į rankas - knygomis, vadovėliais, vaizdo įrašais, dainomis, filmais, televizijos laidomis, internetiniais pokalbiais ir kt. Mokiausi valandų valandas iš eilės, visiškai savarankiškai, ir niekada negalėjau to atsigėrėti - buvau pasiryžusi išmokti laisvai kalbėti tikslinėmis kalbomis.

Manau, kad pasiekiau aukštą anglų ir prancūzų kalbų lygį, nors niekada negyvenau už savo šalies ribų. Taip pat nesu tiek daug keliavęs, vienintelė anglakalbė šalis, kurioje lankiausi, buvo Škotija (savaitę), o 5 dienos, kurias praleidau Paryžiuje, tikrai nebuvo priežastis, dėl kurios išmokau prancūzų kalbą. Taigi, didžiąja dalimi laikau save savamoksliu!

Galiu jums pažadėti štai ką - jei aš galėjau tai padaryti, tai galite ir jūs!

Nuo ko pradėti?

Tikslai ir mentalitetas

Labai svarbu, kad užsibrėžtas tikslas būtų realistiškas, ypač jei norite mokytis anglų kalbos savarankiškai. Daug geriau pasakyti sau, kad mokysitės 15-20 minučių per dieną, bet tikrai laikytis šio tikslo, nei sakyti, kad kasdien mokysitės po 2 valandas, kas yra neprotinga. Jau nekalbant apie tai, kad kiekvieną kartą, kai nepasieksite 2 valandų, jausitės nusivylę, demotyvuoti ir rizikuosite mesti studijas.

Taigi, išsikelkite S.M.A.R.T. tikslus:

 • Specific: tikslus, kurie yra gerai apibrėžti ir aiškūs.
 • Measurable: tikslai, kurie yra aiškūs ir apčiuopiami; turite aiškiai matyti, ar juos pasiekėte, ar ne.
 • Action-oriented: tikslai turi būti naudingi, kai juos pasieksite. Pavyzdžiui, mokytis žodyno, kuris yra svarbus jūsų gyvenime, arba skaityti jums įdomias knygas.
 • Realistic: įsitikinkite, kad turite pakankamai išteklių, laiko ir energijos savo tikslams pasiekti.
 • Time-based: savo tikslui pasiekti turite skirti pakankamai laiko, bet ne per daug, nes galiausiai laiką iššvaistysite veltui.

Turėti S.M.A.R.T. tikslų ir sveiką dvasinę būseną yra ne mažiau svarbu nei mokytis žodyno ir gramatikos. Rekomenduoju skaityti How to Learn English jei esate motyvuotas, bet nežinote, nuo ko pradėti mokytis anglų kalbos.

Laiko

Kiek laiko užima anglų kalbos mokymasis? Na, labai daug!

Anglų kalbos mokymasis yra daug laiko reikalaujanti veikla. Bet koks metodas, žadantis išmokyti jus anglų kalbos per 30 dienų, yra melas, laiko ir pinigų švaistymas.

Motyvacija

Turėti realius tikslus, sveiką mąstyseną ir pakankamai laiko yra svarbu, tačiau raktas į sėkmę yra motyvacija. jei neturite motyvacijos, jei neturite rimtos priežasties mokytis anglų kalbos, bus labai sunku išmokti anglų kalbos ne tik savo šalyje, bet ir bet kurioje angliškai kalbančioje šalyje!

Pagalvokite - kodėl norite mokytis anglų kalbos? Ar tai hobis? Dėl darbo? Keliauti? Kad galėtumėte skaityti klasikinius kūrinius originalo kalba? Kad galėtumėte mėgautis filmais ir televizijos laidomis anglų kalba be subtitrų? Galimų priežasčių yra begalė! Kiekvieną kartą, kai jaučiatės nusivylę, prisiminkite, dėl kokių priežasčių mokotės anglų kalbos, kad atrastumėte motyvaciją ir įkvėpimą!

Štai kelios geros priežastys mokytis anglų kalbos:

 • Lingua franca
  Anglų kalba iš tiesų tapo universalia pasaulio kalba. Nesvarbu, kur bebūtumėte, jei sutiksite nepažįstamą žmogų, beveik neabejotina, kad jis automatiškai su jumis kalbės angliškai.

 • Galimybės įsidarbinti
  Nepriklausomai nuo srities, kurioje dirbate, anglų kalbos mokėjimas visada bus jūsų privalumas. Beveik visos tarptautinės įmonės naudoja anglų kalbą kaip vidinę bendravimo kalbą.

 • Informacija

  Įdomus faktas - apie 25 % interneto svetainių yra anglų kalba. Tai populiariausia interneto kalba.

Kodėl norite mokytis anglų kalbos ?

Patarimai ir gudrybės

Pradžia: tarimas

Mokytis anglų kalbos tarimo būtina - kuo anksčiau, tuo geriau. Labai dažna klaida, kurią daro besimokantieji, yra ta, kad kalbėdami angliškai jie taiko savo gimtosios kalbos tarimo taisykles ir modelius. Suprantama, tai nelabai gerai veikia!

Pirma, anglakalbiams gali būti sunku suprasti, ką sakote, jei jūsų tarimas neteisingas, ir, antra, jums bus sunku suprasti šnekamąją anglų kalbą, jei nesate susipažinę su šios kalbos garsais.

Kiekvienas žmogus susiduria su skirtingais anglų kalbos tarimo sunkumais - galbūt jums sunku ištarti garsą r /ɹ/ arba garsą TH /θ/ ? O gal jums sunkiai sekasi kirčiuoti žodžius?

Kad ir su kokiais sunkumais susidurtumėte, mūsų tinklaraštyje galite susipažinti su įvairiais straipsniais, kuriuose visada daug dėmesio skiriama anglų kalbos tarimui!

Venkite vertimo

... arba tiksliau, venkite vertimo žodis žodin!

Vienas iš sunkiausių dalykų mokantis naujos kalbos yra tai, kad turime išmokti mąstyti naujai, o anglų kalba - ne išimtis. Reikia išmokti naujų idiomatinių posakių. Skiriasi žodžių tvarka. Gramatinius laikus vartojame ne taip pat. Net juokingi anekdotai, kurie jūsų kalboje yra juokingi, anglų kalboje gali visai netikti!

Jei būsite psichologiškai pasirengę tam, kad bus dalykų, kurie bus kitokie, ypač pradžioje, dalykų, kurių nesuprasite, dalykų, su kuriais tiesiog turėsite susitaikyti, tada anglų kalbos mokymasis jums bus paprastesnė užduotis.

Priimkite šį naują požiūrį į dalykus. Susitaikykite su tuo, kad anglų kalboje kartais lyja "katės ir šunys"...

Žodynas

Žodyno mokymasis reikalauja daug laiko ir energijos. Taigi, atidžiai rinkitės savo mūšius! Nesimokykite žodžių, kurių dažnai nenaudosite - tai tik laiko švaistymas! Pagalvokite - ar dažnai kalbate apie gyvūnus? Ar kasdien kalbate apie karves, arklius ar beždžiones?(Galbūt, jei dirbate zoologijos sode arba esate veterinarijos gydytojas? ).

O kaip dėl namų apyvokos daiktų? Esu beveik tikras, kad per kitą kelionę į Jungtines Amerikos Valstijas nekalbėsite apie dantų šepetėlius ar lubas! Štai kodėl turite išmintingai rinktis žodyną, kurio mokysitės. Rinkitės tai, kas jums geriausiai pasitarnaus kasdieniame gyvenime!

" Click & Speak " metodas taiko 20-80 taisyklę (dar vadinamą Pareto principu), pagal kurią 20 % žodžių vartojama 80 % laiko! Nešvaistysite laiko mokydamiesi žodžių, kurių jums neprireiks, o sutelksite dėmesį į autentišką ir naudingą žodyną!

Gramatika

Ar žinote kalbos dalis? Ar žinote, kas yra daiktavardžiai, būdvardžiai ar veiksmažodžiai? Jei atsakymas neigiamas, patarčiau padirbėti šia tema, nes tai bus labai naudinga mokantis anglų kalbos (ir bet kurios kitos kalbos). Mes jau nebe vaikai, tikrai negalime mokytis kaip jie, be taisyklių ir be gramatikos. Jei turėsite labiau analitinį požiūrį, geriau suprasite.

Laimei, anglų kalbos gramatika nėra labai sudėtinga. Daiktavardžiai neturi giminės (kaip ispanų, prancūzų ar vokiečių kalbose), taip pat nėra gramatinių atvejų (kaip rusų kalboje). Būdvardžių nederiname su daiktavardžiais, o tai reiškia, kad, pavyzdžiui, blue lieka tas pats, kad ir koks būtų žodis, kurį jis apibūdina!(Tuo tarpu, tarkime, prancūzų kalboje yra variantų - bleu, bleue, bleus, bleues!)

Kartais anglų kalbos veiksmažodžiai gali būti gramatiškai sudėtingi. Anglų kalboje yra nemažai gramatinių laikų, o kai kurie iš jų yra gana reti ir neturi atitikmenų daugelyje kalbų.

Tokie dalykai kaip pasirinkimas tarp Simple Past ir Present Perfect arba netaisyklingų veiksmažodžių mokymasis yra vieni dažniausių sunkumų, su kuriais susiduria besimokantieji.

Patarčiau jums, susitaikyti su tuo, kad anglų kalbos gramatika skiriasi nuo jūsų kalbos gramatikos. Kai kam tai gali atrodyti savaime suprantama, bet ne visiems. Jums reikia laiko priprasti prie naujo išraiškos būdo - iš pradžių bus sunku, bet vėliau labai naudinga!

Kai išmoksite naują anglų kalbos gramatinį laiką, perskaitykite visus būdus, kaip jis gali būti vartojamas, ir raskite pavyzdžių, iliustruojančių kiekvieną vartojimo būdą! Malonu žinoti teoriją, bet taisykles įvaldyti galima tik matant ir naudojant išmoktus dalykus kontekste.

Kiti patarimai

Mokantmokytis anglų kalbos savarankiškai svarbiausia žinoti, kaip organizuoti savo veiklą. Taigi...

Žinoti, ką turite daryti, kad išmoktumėte anglų kalbą, yra svarbu, tačiau žinoti, ko NEREIKIA daryti mok antis, gali būti dar naudingiau!

Technikos ir ištekliai

Gyvename laikais, kai visi turime prieigą prie visko, ko tik norime, įskaitant ir anglų kalbą! Galime mėgautis tuo pačiu turiniu, kaip ir jie, ir maksimaliai atsiskleisti, mokytis anglų kalbos neišeidami iš namų ir be mokytojo.

Štai keletas būdų, kaip praktikuoti anglų kalbą namuose:

Filmai ir televizijos laidos

Amerikietiški filmai ir britų komedijos neabejotinai yra geriausi pasaulyje! Patarčiau jums nežiūrėti jokių dubliuotų versijų, o kuo daugiau susidurti su originalo kalba. Tai daryti verta dėl kelių priežasčių: priprasite prie gimtakalbių tarimo ir intonacijos, pratinsitės klausymo supratimas, lavinsite savo žodyną ir, žinoma, mėgausitės filmų originalo kalba!

Galite žiūrėti komedijas anglų kalba! Originalioji versija visada juokingesnė, nes daugelio juokelių neįmanoma išversti.

Pasirinkus mokytis anglų kalbos su TV laidomis ir filmais originalo kalba, gali būti sunku juos suprasti. Būdas įveikti šį sunkumą - žiūrėti su subtitrais. Pamažu priprasite prie šnekamosios anglų kalbos ir vienu metu jų net nebereikės!

Klausymo supratimas

Kaip galite savarankiškai pagerinti klausymo supratimą? Štai keletas būdų, kuriuos galite naudoti:

Dainos

Dainuodami ir linksmindamiesi galite toli nueiti mokydamiesi! Angliškai kalbančiose šalyse skamba viena geriausių muzikos kūrinių, todėl galite mokytis naudodamiesi mėgstamų dainų tekstais ir garsiai dainuodami. Tai labai padės jums pagerinti tarimą!

Garso įrašas

Anglų kalba nėra fonetinė kalba. Tai reiškia, kad niekada nesužinosite, kaip ištarti žodį, tik pamatę, kaip jis parašytas. Todėl labai svarbu išgirsti naujus žodžius ir frazes, kurių mokotės, ypač jei mokotės savarankiškai, atskirai nuo gimtakalbių.

Geras būdas priprasti prie anglų kalbos tarimo - diktuoti anglų kalba arba klausytis garso įrašų internetiniuose žodynuose, pavyzdžiui, " Wiktionary".

Filmai be subtitrų

Originalios versijos filmų žiūrėjimas yra geriausias būdas lavinti klausymo supratimą, bet, žinoma, iš pradžių tai gali būti sunku! Ypač pradžioje suprasite labai mažai. Todėl rekomenduočiau žiūrėti filmus su angliškais subtitrais! Vis tiek bus sunku, bet galiu patikinti, kad greitai prie to priprasite! Būkite kantrūs ir nuoseklūs, ir jums jokiu būdu nepavyks!

Būtent bulgariškų subtitrų trūkumas mano mėgstamiausiems filmams ir televizijos laidoms buvo priežastis, dėl kurios pripratau prie šnekamosios anglų kalbos. Tuo metu tai erzino ir buvo beveik skausminga, bet dabar nesigailiu, kad taip nutiko, tai buvo blessing in disguise!

Skaityti ir klausytis vienu metu

Šnekamoji kalba gerokai skiriasi nuo rašytinės, tai tikrai. Tačiau ką daryti, jei gerai suprantate rašytinę kalbą, bet sunkiai suprantate šnekamąją? Pavyzdžiui, galite klausytis garsinių knygų anglų kalba ir tuo pat metu jas skaityti. Taip elgdamiesi greitai priprasite prie to, kaip kalba gimtakalbiai, matydami girdimus žodžius - pamažu jums nebereikės rašytinės pagalbos!

Skaitymas ir supratimas

Kaip galite smarkiai praturtinti savo žodyną ir patobulinti rašybą anglų kalba? Daug skaitydami.

Tai gali būti romanai ir eilėraščiai, taip pat receptai, apsakymai, straipsniai ir net... Interneto memai!

Nesvarbu, kur esate, skaitymas yra skaitymas!

Galbūt norėtumėte daugiau skaityti angliškai, bet nežinote, nuo ko pradėti? Laimei, mes tuo jau pasirūpinome! Sužinokite, kur rasti knygų anglų kalba!

Kalbėjimas ir rašymas

Žinau, žinau, skaitote šį straipsnį, nes norite mokytis vien anglų kalbos! Bet ar tai tikrai įmanoma? Galų gale kalbos egzistuoja kaip priemonė bendrauti su kitais. Norint daryti pažangą, reikia ja naudotis!

Keletas puikių būdų praktikuoti rašytinę anglų kalbą - tai dienoraščio anglų kalba vedimas, kuriame kiekvieną dieną galite rašyti angliškai, o gal susirasti angliškai kalbantį susirašinėjimo draugą. Jei jau gerai mokate anglų kalbą ir norite lavinti pokalbių įgūdžius, tai galite daryti net neišvykdami iš savo miesto! Angliškai kalbančių žmonių yra visur ir tikrai galite rasti bendruomenę netoli jūsų. Jei iš tiesų gyvenate viduryje niekur, visada yra "Skype".

Kalbėkitės su savimi!

... arba galvokite angliškai.

Iš pradžių tai gali pasirodyti keista, bet ilgainiui tai tikrai jums padės! Net jei nieko naujo neišmokote, priprasite vartoti anglų kal bą - greičiau išreikšite savo mintis ir suformuosite sakinius. Galbūt manote, kad angliškai kalbate nepakankamai gerai, kad tai padarytumėte, bet jei pagalvotumėte, dauguma mūsų minčių yra gana paprastos. "Turiu nusipirkti duonos", "Įdomu, ką daro mano draugas..." ir pan. Tikrai nereikia būti ekspertu, kad šias mintis paverstumėte anglų kalba! Ir tai galite padaryti patys, namuose arba keliaudami!

Tai darydami pastebėsite, kokių žodžių jums dar trūksta, ir galėsite jų ieškoti žodyne. Tai puikus metodas, nes parodo, kokios yra jūsų anglų kalbos spragos, ir taip sužinosite, ką iš tikrųjų reikia daryti, kad galėtumėte kalbėti angliškai.

Sunku pasiekti aukštą anglų kalbos lygį su niekuo nekalbant, tačiau naudodamiesi pirmuoju pasaulyje anglų kalbos mokymosi metodu, kuriame daugiausia dėmesio skiriama fonetikai, galite nueiti labai toli: Spausk ir kalbėk.

Šis metodas padės jums rasti žodžius, įsiminti visą svarbiausią žodyną su taisyklingu tarimu ir intuityviai išmokti gramatiką, ir visa tai galėsite daryti patogiai namuose.

Jei vis dar jaučiatės pasimetę ir nežinote, nuo ko pradėti kelionę anglų kalba, rekomenduočiau perskaityti knygą How to Learn English. Šis vadovas padės jums suprasti, kaip mokytis kalbos, sužinoti, kas veikia, ir kaip tai pritaikyti konkrečiu atveju.

Akivaizdu, kad viename straipsnyje neįmanoma pasakyti visko šia tema. Nedvejodami pasidalykite su mumis savo istorijomis, ištekliais, metodais ir patarimais, kaip mokytis anglų kalbos namuose! Ką darėte, kad išmoktumėte anglų kalbos savarankiškai ?

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 6:57 pm