[ Close ]
👂
Understand spoken English, and speak!
Stop wasting your time! Instead:
  • Correct your pronunciation in English
  • Learn sentences from daily life
  • Memorize for good
  • Speak and listen to a ton of English!
Learn English and change your life, click here:

Bezplatné komiksy a manga v angličtine

Učte sa anglicky s komiksami 📰

Read this article in English: Learn English with comics 📰.

Učte sa angličtinu prostredníctvom komiksov - tu je náš výber najlepších komiksov, ktoré môžete použiť na zlepšenie angličtiny!

Prečo čítať komiksy v angličtine? Ak je to jeden z vašich koníčkov a trávite pri ňom veľa času, potom to môže byť ideálny spôsob, ako si zlepšiť angličtinu. Predstavte si, že všetok čas, ktorý strávite čítaním svojich obľúbených komiksov, sa stane časom, ktorý investujete do učenia sa angličtiny... Zdá sa vám to príliš dobré na to, aby to bola pravda?

Môžete ich využiť aj počas takzvaného "mŕtveho času" - to sú všetky tie malé chvíle počas dňa, keď je vaše telo zamestnané, ale vaša myseľ má voľný priestor na precvičovanie angličtiny! Môže to byť počas čakania na autobus, v MHD alebo pri čakaní v rade. Strávte niekoľko minút (aj hodín) čítaním nielen kníh, ale aj komiksov v angličtine so vzrušujúcimi príbehmi a fantastickými ilustráciami! (Ale buďte opatrní - mohol by vám ujsť autobus.)

Ak ste ešte nikdy nečítali komiks v angličtine, prečo to neskúsiť ešte dnes? Je to ideálna príležitosť na objavenie nových zdrojov učenia a to vám zaručí, že sa už nikdy nebudete nudiť!

Komiksové série

Začnime tými najlepšími komiksmi na zlepšenie angličtiny na internete. Často sú krátke a ľahké, zábavné a hrozí, že sa stanete závislými od čítania comic strips bez toho, aby ste si to uvedomovali!

Nedroid

Jeden z mojich najobľúbenejších stripov - je vtipný, originálny a postavy sú prinajmenšom dosť zvláštne. Videli ste už niekedy kríženca zemiaka a medveďa?

Learn English with comics

Slovné hračky v angličtine sú tie najlepšie!

The Oatmeal

Preskúmajte rozmanitosť krátkych komiksov, často podobných memom. Príbehy sú na sebe nezávislé, takže môžete začať s ktorýmkoľvek z nich. Čítanie hoci len jedného komiksu denne vám pomôže zlepšiť sa.

Learn English with comics

Ako jesť burrito

You're all just jealous of my jetpack

Závidíme mu nielen jetpack, ale aj talent na písanie komiksov! Tvorca Tom Gauld je známy svojimi ilustráciami nielen na Tumblr, ale aj komiksmi, ktoré pravidelne vychádzajú v novinách The Guardian. To znamená - nebudete sklamaní!

Learn English with comics

Najlepšie komiksy Toma Gaulda na učenie angličtiny

Moonbeard

Tvorca má zaujímavý zmysel pre humor, jeho komiksy vás šokujú, rozosmejú, a dokonca vás prinútia pochybovať o živote!

Learn English with comics

Ako niekoho pozdraviť

Webconic Name

Možno budete prekvapení, keď zistíte, ako sa dá jediná hláška, Oh no!, použiť na toľko rôznych spôsobov! Vtipy a ilustrácie sú jednoduché, ale výsledky sú ohromujúce!

Learn English with comics

Prvý bozk

Cassandra Calin

Cassandra vytvára vtipné a úprimné komiksy, s ktorými sa môže stotožniť každý!

Learn English with comics

Produktivita

Calvin & Hobbes

Precvičovanie angličtiny na Twitteri sa vám môže zdať nepravdepodobné, možno dokonca nemožné? Objavte slávne komiksy Calvin and Hobbes, ktoré vytvoril Bill Watterson, a urobte z Twitteru svoj nový spôsob zdokonaľovania angličtiny!

Learn English with comics

Nikto nemá rád, keď berieme veci doslovne

Hark! A vagrant

Kate Beaton, tvorkyňa stránky Hark! A vagrant, vyštudovala históriu, bur jej tvorivá energia bola príliš silná na to, aby celý život zostala v múzeu. Preto sa rozhodla založiť svoj blog pre komiksy, kde sa delí o vtipné krátke príbehy, ktoré sú vždy plné vtipu!

Learn English with comics

Čo sa stalo v starovekom Grécku...

Dilbert

Tvorca tohto komiksu Scott Adams vydal svoje prvé dielo v roku 1989 a zaznamenal pozoruhodný úspech - vyšli knihy, kreslené filmy a dokonca aj videohry! Všetci si zamilovali satirický humor autora a v jeho hlavnej postave, inžinierovi Dilbertovi!

Learn English with comics

Nie je také ľahké nikoho neuraziť!

Strange Planet

Strange Planet je komiks, ktorý vytvoril Nathan W. Pyle a ktorý zobrazuje bežné situácie, nad ktorými sa ani nezamýšľame, ale v alternatívnom vesmíre, podané zbytočne dôležitým spôsobom. Jeho kniha sa stala číslom 1 New York Times bestseller, takže si rozhodne zaslúži vašu pozornosť! Môžeš ho sledovať na Instagrame a pravidelne si precvičovať angličtinu na svojom kanáli, prípadne si jeho knihu aj kúpiť!

Learn English with comics

Prečo hovoriť "čaj", keď ho môžeš nazvať "listová tekutina"!

Garfield

Klasický strip, ktorý vytvoril Jim Davis. Garfield je očarujúca, vtipná a (prekvapivo často) príťažlivá postavička. Myslím si, že tieto komiksy patria medzi najlepšie komiksy na učenie angličtiny!

Learn English with comics

Dostávate niekedy záchvaty zdriemnutia?

Komiksové agregátory

Tu je zoznam agregátorov komiksov. Ide o webové stránky, ktoré zhromažďujú komiksy od rôznych autorov:

Commaful

Prechádzajte stránky na konci a vyberte si spomedzi stoviek komiksov, ktoré vytvorili nezávislí tvorcovia!

Daily Comics

Ako už názov napovedá, táto webová stránka ponúka denné komiksové stripy a sú to jedny z najlepších komiksov aj na učenie angličtiny! Zvyknite si každé ráno venovať jednu alebo dve minúty čítaniu denného komiksu, napríklad pri pití kávy. Aj keď sa vám to nezdá veľa, dôležitosť spočíva v pravidelnosti. Z dlhodobého hľadiska nepochybne uvidíte výsledok!

Learn English with comics

Éra robotov

Platformy

Pokračujme v našej prehliadke komiksov na internete s niektorými z najlepších platforiem! Umožňujú publikovať a čítať komiksy a mangy v angličtine. Šťastné a veselé čítanie!

Tapas

Tapas vám ponúka široký výber originálnych mang v angličtine. Mangy sú komiksy alebo grafické romány pochádzajúce z Japonska. Stránka bola vytvorená s cieľom pomôcť nezávislým tvorcom publikovať ich diela. Všetky tieto úžasné príbehy sa už nevedia dočkať, kedy ich objavíte!

ComiXology

Túto stránku môžete využívať niekoľkými spôsobmi - môžete si ju predplatiť, aby ste si mohli vychutnať obrovský zoznam komiksov a mangy, a pre tých z vás, ktorí majú obmedzený rozpočet, stránka ponúka aj štedrý zoznam titulov zadarmo!

Amazon Best Sellers

Amazon pravdepodobne nie je prvým miestom, kde by ste hľadali bezplatné komiksy v angličtine, stránka však ponúka zoznam 100 najlepších komiksov v kategórii "Best Sellers" zadarmo na Kindle! Vďaka tomu, že máte k dispozícii názory ostatných čitateľov, si môžete ľahko vybrať titul pre svoje ďalšie literárne dobrodružstvo a môžete si byť istí kvalitným obsahom!

Marvel

Ďalšie miesto, ktoré nám automaticky nenapadne, keď chceme nájsť bezplatné komiksy v angličtine online, ale Marvel skutočne ponúka zoznam titulov, ktoré si môžete stiahnuť a prečítať zadarmo! Na to sa stačí zaregistrovať.

Comic Book +

S tisíckami titulov zo zlatého veku komiksov je zbierka tejto stránky naozaj pôsobivá! Nájdete tu napríklad klasiku, ako sú romantické komiksy z 50. rokov. Musím vás však varovať, na tejto stránke môžete ľahko stráviť hodiny, pretože možnosti sú takmer neobmedzené!

Go Comics

Táto stránka uverejňuje krátke komiksy každý deň. Môžete ich dostávať aj e-mailom, čo je super pohodlné. Pridajte sa k 44 000 predplatiteľom z celého sveta a objavte nové komiksy v angličtine

Vytvorte si vlastné komiksy!

Chceli ste si niekedy vytvoriť vlastný komiks v angličtine online? Ak máte plno nápadov a chcete si založiť vlastnú sériu komiksov, môžete vyskúšať Canva! Bonusové body, ak budú v angličtine!

Pozrite si tiež

Ponoriť sa do cudzieho jazyka bez prekročenia hraníc alebo dokonca bez toho, aby ste vyšli z domu, je už také jednoduché! Vďaka internetu je množstvo dostupných zdrojov, s ktorými sa môžete učiť a precvičovať angličtinu, priam neuveriteľné. Učenie angličtiny na vlastnú päsť sa stalo možným. Tu je niekoľko ďalších skvelých zdrojov:

Profile picture for Dimitar Dimitrov

Dimitar Dimitrov

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 7:26 pm