Za mało czasu?

Jak znaleźć czas na naukę angielskiego? ⌚

Read this article in English: How to find time to learn English? ⌚.

Brak czasu? Oto sześć technik, które pomogą Ci w pełni wykorzystać godziny na jawie i znaleźć czas na naukę języka angielskiego!

Żyjemy w świecie, w którym jest tyle rzeczy do zrobienia, problemów do rozwiązania i zadań do wykonania, że w końcu nie mamy czasu na naukę nowych rzeczy . Dla wielu osób oznacza to również brak czasu na naukę języka angielskiego.

To wymówka numer jeden, którą mają aspirujący uczniowie. Często słyszymy, jak mówią: „Nie mam wystarczająco dużo czasu na naukę angielskiego, mam za dużo rzeczy do zrobienia, bla bla bla...”. Czy myślisz, że jesteś jedną z tych osób? Chcesz poznać sekret efektywnej nauki języka angielskiego pomimo napiętego harmonogramu?

Cóż, jesteś we właściwym miejscu! Dziś poznasz sześć metod, które nawet najbardziej zapracowani ludzie mogą zastosować w swoim codziennym życiu , aby lepiej zarządzać swoim czasem i wreszcie nauczyć się angielskiego!

Martwy czas 🎧

Badania wykazały, że śpimy co najmniej jedną trzecią naszego życia! Ale tracimy też dużo czasu na takie rzeczy, jak poruszanie się, czekanie na kogoś, czekanie w kolejce w supermarkecie, a nawet w łazience! Krótko mówiąc, tracimy te małe chwile w naszym życiu! Wydają się tak nieistotne, że marnujemy je na czekanie lub rozpraszanie się. To naprawdę szkoda, bo gdybyśmy mieli efektywnie wykorzystać cały ten martwy czas, maksymalnie wykorzystując każdą sekundę, to każdego tygodnia bylibyśmy w stanie zwolnić godziny.

Jak więc najlepiej wykorzystać swój martwy czas? Możesz pobierać aplikacje na swój telefon i wykonywać małe ćwiczenia. Możesz na przykład używać fiszek do nauki słownictwa. Zaletą Twojego telefonu jest to, że zawsze masz go przy sobie . Ułatwia to wyjęcie go, gdy jesteś w autobusie lub czekasz w kolejce.

Jeśli chcesz uczyć się angielskiego w samochodzie lub w komunikacji miejskiej lub po prostu masz do dyspozycji więcej czasu, jest dla Ciebie świetne rozwiązanie! Słuchanie radia, audiobooków lub podcastów to doskonały sposób na ćwiczenie angielskiego, gdy twoje ciało jest zajęte. Bez względu na to, jaką formę wybierzesz, aby ćwiczyć rozumienie ze słuchu, możesz mieć pewność, że szybciej nauczysz się angielskiego , wykorzystując cały swój martwy czas.

A kiedy masz tego wszystkiego dosyć, po prostu spróbuj myśleć po angielsku ! Pozwól swoim myślom wędrować, ale rób to po angielsku. Poznaj wszystko, co możesz powiedzieć, aby opisać to, co dzieje się wokół Ciebie.

ten foot-in-the-door technika

Sławny foot-in-the-door technika w języku angielskim, zastosowana do nauki języków, polega na magicznym czasie trwania 5 minut . To właściwie sposób na „oszukanie” mózgu!

Kiedy mówisz sobie, że zamierzasz coś zrobić tylko przez pięć minut, często trwa to znacznie dłużej , ponieważ zaczynasz grać razem. Zazwyczaj pracujesz dłużej, niż się spodziewałeś i na taki właśnie wynik liczymy. Często będziesz spędzać w sumie godzinę angielskiego dziennie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy!

Chociaż 5 minut może wydawać się nieistotne, to już jest krok w kierunku osiągnięcia celu. Poświęcasz czas na naukę angielskiego, robisz postępy . A każdy wysiłek jest mile widziany, małe strumienie tworzą duże rzeki!

Co więcej, stosując tę technikę kilka razy dziennie, wzmacniasz swoją pamięć i unikasz zapominania. Nazywa się to rytmem ultradobowym i pozwoli ci szybciej się uczyć.

Poranna rutyna ☕

Nasze mózgi pracują lepiej rano, bo wciąż jesteśmy rześcy i wypoczęci. Mając mniej rozproszeń, zmartwień i zmęczenia, przyswajamy więcej informacji niż pod koniec dnia. Dlatego zalecamy włączenie angielskiego do porannej rutyny ! Od Ciebie zależy, kiedy dokładnie chcesz to zrobić. Może po umyciu zębów lub po śniadaniu? Wybierz moment, który najbardziej Ci odpowiada i zamień go w czas poświęcony na naukę języka angielskiego , aby dobrze rozpocząć dzień.

Jeśli chcesz mieć pewność, że nie zapomnisz, zrób to jako pierwszą rzecz, którą zrobisz rano po przebudzeniu . Na przykład zdobądź chronometr i skup się przez 10 minut. Żadnych wymówek, nie mów, że nie masz czasu na naukę angielskiego. Ważne jest ciągłe doskonalenie się, krok po kroku. Dobrą stroną do tego jest Babadum , która ma dużo słownictwa w postaci prostej interaktywnej gry. Babadum nie sprawi, że będziesz biegle posługiwać się językiem angielskim, ale to świetny sposób na to, aby piłka się potoczyła.

Nie wahaj się jednak podjąć większego wyzwania . Jeśli chcesz szybko nauczyć się angielskiego, Click & Speak może być dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Jeśli chodzi o treść, jest to najpoważniejszy z dostępnych kursów, ale jednocześnie jest lekki i zabawny w swojej formie. Z tego produktu korzystały już setki osób, które każdego dnia poświęcają godzinę lub nawet więcej na naukę języka angielskiego.

Zaangażowanie i konsekwencja 🤞

Kiedy zobowiązujemy się do zrobienia czegoś, zwykle się tego trzymamy. Możesz to wykorzystać na swoją korzyść, aby znaleźć czas na naukę języka angielskiego.

Trudno odmówić, kiedy zobowiązałeś się zrobić coś z kimś innym, a jeśli za to płacisz, jest to jeszcze trudniejsze. Z tego powodu możesz znaleźć jednego lub kilku korepetytorów do pracy co tydzień. Zarezerwuj zajęcia z wyprzedzeniem, aby mieć pewność, że się ich trzymasz. Jeśli w pobliżu nie ma korepetytorów, możesz również wziąć udział w zajęciach online na stronach takich jak italki . Są też inne strony, ale co jest w tym świetnego italki jest to, że możesz zarezerwować kilka lekcji jednocześnie. To idealne rozwiązanie, jeśli chcesz planować z wyprzedzeniem, jednocześnie szanując swoje zobowiązania.

Jeśli nie, możesz również znaleźć partnera wymiany językowej . W tym celu możesz użyć wielu aplikacji, takich jak Hellotalk lub Tandem . Możesz także zaczerpnąć inspiracji od dwóch przyjaciół z Polski, którzy stworzyli Antimoon . Zobowiązali się do mówienia wyłącznie po angielsku, aby zobowiązać się do ćwiczeń.

Środowisko 🌳

Dobrą techniką, aby o czymś nie zapomnieć, jest umieszczenie przedmiotu lub notatki w miejscu, w którym nie możemy tego przegapić. Klasycznym przykładem jest torba gimnastyczna przed drzwiami, dzięki której nie przegapisz treningu następnego dnia. Możesz również użyć tego w języku angielskim — celem jest, aby wszędzie widzieć angielski . Ale jak to może pomóc mi lepiej zarządzać czasem, możesz się zastanawiać?

To nie jest takie skomplikowane. Dostosuj swoje otoczenie, dekorując je rzeczami w języku angielskim, czy to przypomnieniami, czy pretekstami do ćwiczeń. Przykryj swój dom karteczkami samoprzylepnymi (na ścianach, drzwiach, stole, zeszytach itp.), gdzie będziesz je cały czas widzieć. Pomogą ci powtórzyć i skupić się na nauce języka angielskiego. Ukryj wszystko, co jest w Twoim ojczystym języku!

Aby przejść na wyższy poziom, zmień język telefonu lub komputera na angielski . Zrób to samo dla swojej przeglądarki internetowej i ulubionych programów. Jeśli nie wiesz, jak znaleźć czas na naukę języka angielskiego, od razu zastosuj tę technikę! Wyświetlanie wyświetlacza telefonu i komputera w języku angielskim może początkowo być nieco dekoncentrujące, ale szybko się do tego przyzwyczaisz.

Motywacja ✨

Na koniec nie zapominajmy, że jeśli chcesz trzymać się swojego celu, musisz sprawić, by nauka angielskiego była zabawą , hobby, a nie obowiązkiem. Niezwykle ważne jest, aby pozostać zmotywowanym, aby każdego dnia chcieć pracować nad swoimi umiejętnościami. Jeśli masz ochotę wyskakiwać przez okno za każdym razem, gdy pracujesz nad swoim angielskim, musisz ponownie pomyśleć o swoim podejściu.

Na Click & Speak blog , znajdziesz wiele artykułów, dzięki którym nauka języka angielskiego będzie ciekawsza. Ale jakie są inne sposoby na utrzymanie motywacji do nauki języka angielskiego?

Możesz na przykład prowadzić dziennik lub dziennik, w którym zapisujesz wszystko o swoich studiach. Zaznacz, co robisz każdego dnia i wróć do swoich notatek pod koniec miesiąca. Na pewno znajdziesz motywację, aby zobaczyć całą pracę, którą wykonałeś, a na pewno będziesz chciał zrobić jeszcze więcej w następnej. Jako bonus zapisz, ile czasu spędzasz , abyś mógł zobaczyć, jak zbliżasz się do słynnego 1000-godzinnego znaku w języku angielskim !

Inną alternatywą dla tych z Was, którzy nie lubią pisać, jest zakup kalendarza . Idealnym rodzajem kalendarza będzie ten, który można powiesić na ścianie lub przykleić do biurka, taki, który jest łatwy do zobaczenia. Pod koniec dnia przekreśl dzień za pomocą zakreślacza, aby zaznaczyć, że pracowałeś nad swoim angielskim. Celem jest utrzymanie dobrej passy, co oznacza, że nie musisz zatrzymywać się na swoich postępach! Stopniowo zobaczysz, że stanie się to nawykiem. Bardzo dobry! Uczynienie angielskiego częścią Twojego codziennego życia jest dokładnie tym, czego chcieliśmy.

Wniosek 📝

Podsumowując, co trzeba zrobić, aby znaleźć czas na naukę języka angielskiego? Jak możesz lepiej zarządzać swoim czasem?

  • jak najlepiej wykorzystaj swój martwy czas,
  • popracuj nad swoim angielskim przez co najmniej pięć minut, kilka razy dziennie,
  • uczyń naukę angielskiego częścią porannej rutyny,
  • zobowiąż się do tego,
  • umieszczaj wszędzie małe przypomnienia,
  • zarządzaj swoją motywacją!

Świat oferuje nam tak wiele możliwości i tak wiele rozrywek, że łatwo zapomnieć o naszych początkowych celach. Mam nadzieję, że dzięki temu artykułowi uda Ci się sprawić, że angielski stanie się częścią Twojego życia i będziesz mógł efektywniej zarządzać swoim czasem!

Przestań zwlekać! Wypróbuj od razu niektóre z tych technik! :)

Profile picture for Ellie Wu

Ellie Wu

Author

Machine Translation

Translated from the English

Last modified: November 2, 2021, 4:57 pm